• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [320l][Ameryka Południowa] Kłoda na dnie

#11
Nechor, testowałeś Davercin?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(12-03-2011, 01:24 AM)Ruki napisał(a): Nechor, testowałeś Davercin?

Nie, nie testowalem. Jedyna chemia jaka stosowalem to EasyCarbo co rzeczywiscie pomoglo mi wyczyscic akwarium. Obecnie poszukuje sposobu, ktory ustabilizuje czyste od sinic akwarium na stale. Nie chcialbym, zeby antybiotykowe kuracje staly sie norma. Ucieklem sie do tego jako do ostatecznosci.

Zaraz chyba poprosze z Topielcem o jakis stosowny dzial na forum, bo tutaj ten watek nie pasuje :-)

Nechor
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
.........
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(12-03-2011, 12:09 PM)nechor napisał(a):
(12-03-2011, 01:24 AM)Ruki napisał(a): Nechor, testowałeś Davercin?

Nie, nie testowalem. Jedyna chemia jaka stosowalem to EasyCarbo co rzeczywiscie pomoglo mi wyczyscic akwarium. Obecnie poszukuje sposobu, ktory ustabilizuje czyste od sinic akwarium na stale. Nie chcialbym, zeby antybiotykowe kuracje staly sie norma. Ucieklem sie do tego jako do ostatecznosci.
Często wystarczy raz dowalić sinicom antybiotykiem by się ich pozbyć. EC jako tako nie ma wpływu na sinice, jest szkodliwe przede wszystkim dla krasnorostów.
Ja bym najpierw przywrócił odpowiednie proporcje azotu do fosforu, nawet kosztem lania soli azotu, potem walnął antybiotyk i wychodził powoli na prostą. U mnie w 4 baniakach tak się udało.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(13-03-2011, 15:04 PM)Ruki napisał(a): Często wystarczy raz dowalić sinicom antybiotykiem by się ich pozbyć. EC jako tako nie ma wpływu na sinice, jest szkodliwe przede wszystkim dla krasnorostów.
Ja bym najpierw przywrócił odpowiednie proporcje azotu do fosforu, nawet kosztem lania soli azotu, potem walnął antybiotyk i wychodził powoli na prostą. U mnie w 4 baniakach tak się udało.

EC zawiera aldehyd. A ten ma jednak wplyw na sinice i bakterie, szczegolnie, ze mocno przedawkowalem preparat. Proporcje azot-fosfor utrzymuje obecnie wlasnie za pomoca KNO3 (staram sie trzymac NO3 na poziomie 30mg/l). Wlozylem tez kore debowa do akwarium. Woda zrobila sie czerwona, bardzo mi sie podoba, przy okazji licze na antybakteryjne dzialanie tejze kory.
(13-03-2011, 14:56 PM)Patto napisał(a): Super akwarium

Jakie ma wymiary ?

Dziekuje. Akwarium ma wymiary 151x47x45 [dlugosc x glebokosc x wysokosc].
Nechor
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(13-03-2011, 17:53 PM)nechor napisał(a):
(13-03-2011, 15:04 PM)Ruki napisał(a): Często wystarczy raz dowalić sinicom antybiotykiem by się ich pozbyć. EC jako tako nie ma wpływu na sinice, jest szkodliwe przede wszystkim dla krasnorostów.
Ja bym najpierw przywrócił odpowiednie proporcje azotu do fosforu, nawet kosztem lania soli azotu, potem walnął antybiotyk i wychodził powoli na prostą. U mnie w 4 baniakach tak się udało.

EC zawiera aldehyd. A ten ma jednak wplyw na sinice i bakterie, szczegolnie, ze mocno przedawkowalem preparat. Proporcje azot-fosfor utrzymuje obecnie wlasnie za pomoca KNO3 (staram sie trzymac NO3 na poziomie 30mg/l). Wlozylem tez kore debowa do akwarium. Woda zrobila sie czerwona, bardzo mi sie podoba, przy okazji licze na antybakteryjne dzialanie tejze kory.
A ile wynosi u Ciebie poziom fosforu?
Garbniki mało pomagają na sinice, w moim baniaku z mendezi(czysty kwas i herbata) mają się bardzo zielono. Big Grin

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(13-03-2011, 19:37 PM)Ruki napisał(a): A ile wynosi u Ciebie poziom fosforu?
Garbniki mało pomagają na sinice, w moim baniaku z mendezi(czysty kwas i herbata) mają się bardzo zielono. Big Grin

Fosfor jest na poziomie 0,05 - najnizszy mierzalny stopien w skali mojego testu.

A tak teraz wyglada moje akwarium (dab zabarwil wode na czerwowo):

[Obrazek: img2632large.th.jpg]
[Obrazek: img2630large.th.jpg]
Nechor
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Może zaciemnij na tydzień? To też może pomóc, zwłaszcza jeśli ustaliłeś równowagę azotu do fosforu.
A kolor wody wspaniały. :-)
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(13-03-2011, 20:23 PM)Ruki napisał(a): Może zaciemnij na tydzień? To też może pomóc, zwłaszcza jeśli ustaliłeś równowagę azotu do fosforu.
A kolor wody wspaniały. :-)

Kolor rządzi Big Grin

Co do zaciemniania - juz probowalem - sinice nie zwracaly na to zbytniej uwagi (tydzien w ciemnosciach i nie bylo widocznych rezultatow) Undecided
Caly pic lezy w tym, zeby znalezc cos, co bedzie dzialalo na dluzsza mete. Licze na to, ze dobry stosunek azotu do fosforu, oraz kora debowa bedzie zlotym srodkiem.
Nechor
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
U mnie tygodniowe zaciemnienie załatwia sprawę sinic-nalotu ciemnozielonego. Jasnozielone gluty potrzebują minimum dwa tygodnie.
Załatwia do takiego poziomu, że dwa tygodnie mam spokoju. :-)
Ja muszę wymienić podłoże, gdyż mam zbyt drobny piasek który działa jak denitryfikator. NO3 czasami, mimo lania nawozów i zaciemnienia wynosi 0. :-D
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości