• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: kaldness vs siporax

#11
Jeżeli zastosujesz piasek to nie hałasuje. Mój był bezgłośny.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
@tuptuś - dlaczego? dlatego, że siporax jest popularny od lat i wiemy, że jest ok czy są jeszcze inne powody?

@Michal dla mnie no3 powyżej 20 jest nie do zaakceptowania, ale to można zrobić podmianami/absorbentami.
Zbiornik będzie 648, sump 112. Roślin zero w porywach do 2 na krzyż, w sumpie dwie w/w gąbki no i kaldnes, mogę jeszcze biobale do komina wsypać.
Hałas jest bez znaczenia, akwarium stoi w "fishroomie". Swoją drogą to jak na hydroponike i rośliny w akwa to wysokie to no3 masz.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Dlatego że siporax z czasem może obniżać no3. Ma tak rozbudowana strukturę wewnętrzną ze dochodzi w nim do denitryfikacji.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(17-05-2016, 18:21 PM)tuptuś napisał(a): Dlatego że siporax z czasem może obniżać no3. Ma tak rozbudowana strukturę wewnętrzną ze dochodzi w nim do denitryfikacji.

Zmierzyłeś to?
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Morszczacy stosują siporax jako substytut skały. Możesz sobie poczytać o nim na nano-reef.pl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Pomyślałem, że świat do odważnych należy i kaldnes już czeka w sumpie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
@sbc przy 10 dyskowcach, 2 albifronsach, 4 Manacapuru, kirysach, neonach itd oraz braku podmian to nie jest chyba źle te ok 30 no3. Sporo zależy od pozostałych pierwiastków. Sporo nawożenia bez azotowego stosuje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Ale przy jakiej filtracji? Na kaldnesie? Jaki jest zbiornik i ile medium filtracyjnego?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Zbiornik 530 l ale przecież znaczenie ma ilość ryb a nie wody. .... Filtracja to sump; trochę gabek i Hell-x czyli taki tańszy kaldness. Myślę że jest go teraz kolo 50 litrów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Znacznie ma ilość ryb w ilości wody. Jakbyś miał 50 ryb w 5000litrach to samo podłoże starczyło by za biologię
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości