• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Cryptoheros do 80x35?

#1
Witam wszystkich.

Jest to mój pierwszy post na forum dlatego chciałem się jednocześnie przywitać. Mam pytanie co do cryptoheros. Czy nie będzie grzechem trzymanie ich w akwa o wymiarach 80x35x30 (wysokość)? Nie chciałbym ich męczyć a jednocześnie nie mam miejsca na większy zbiornik w tej chwili. Myślałem o dwóch gatunkach na tą chwilę Cryptoheros nanoluteus lub Cyptoheros myrnae. Jeśli wymiary pasują to czy do nich mogę dołożyć jakiś rozpraszaczy? Jeśli tak to co polecacie? Smile

PS. Panie i Panowie bez zbędnej wazeliny... szacunek za wiedzę i poziom Smile

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Witaj na forumWink
Nawet na parkę za mało. Odpuść. Przy pierwszej lepszej kłótni będą trupy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Też sądzę, że za ciasno. CHYBA ŻE kupisz pewną, dobraną i zgraną parę. Ale w nowym dla nich miejscu nie ma gwarancji, że będą zgrane... I tak jak pisze sbc może skończyć się trupem (zwykle samicy). Dlatego ja dałbym sobie spokój. To dobry baniak dla pielęgniczek i niektórych barwniaków, ale nie dla Centralsów, nawet tych najmniejszych. Chyba jedynymi pielęgnicami z CA, które mogłyby być trzymane w takim akwarium na dłuższą metę są Thorichthys socolofi i T. callolepis, ale o nie bardzo trudno w EU.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dzięki wielkie Panowie Smile szkoda... CA będzie musiała poczekać na większy baniak. A tu tak jak pisze PiotrK zawitają pewnie jakieś apistogramma Smile Dzięki jeszcze raz i miłego.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
80x35 pozwoli Ci na parę/harem każdej Apisto. Smile Podobnie z barwniakami- odpadają tylko te największe, jak humilis, rubrolabiatus i signatus.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Co do apistogramma to czy u zmieszczą się dwie pary jakiś gatunków?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
O łączeniu Apisto w jednym baniaku pisałem w e-zinie. Smile Możesz spróbować połączyć któreś z mniejszych gatunków- trifasciaty z borelli przykładowo.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ostatnio czasu mało na lekturę nawet stąd te banalne pytania i pójście na łatwiznę Smile Dzięki jeszcze raz za zainteresowanie i pomoc.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
A co gdyby zwiększyć powierzchnię dna co nieco? Wink

Zamiast akwarium 80x35x30 cm (dł, szer, wys) zrobić akwarium 80x80x30 cm. Długość ta sama tylko szafka/inna podstawa musiałaby wówczas być szersza. A obsadę ustalić na stosunkowo spokojną parkę Cryptoheros sajica + ew. drobnica w postaci gupików + ślimaki. Może pójść w tą stronę? Wink
Rolleyes Central America Buzki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Niestety ale nic poza 80x35 mi nie wejdzie. Szafka jest już gotowa i swoi tam od jakiegoś czasu. Poza tym w tej chwili stoi tam typowe 54l i chciałem tylko wykorzystać maksymalnie wolna przestrzeń w około. Zmiana na 80x35 nie poniesie za sobą innych kosztów poza akwa co też jest sporym plusem Smile Dzięki jeszcze raz za wszelkie pomysły. Myślę że kiedyś przyjdzie czas na 400-500l Smile Żona w sumie przekonana tylko miejsca w tej chwili brak Smile

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości