• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tarło leszcza w Warcie

#1
Heart 
15 lat temu w tej rzece można było zobaczyć co najwyżej barwniki używane w papierni w Myszkowie (kilka km powyżej). A dziś spotkałem taki widok... grupa kilkudziesięciu leszczy (Abramis brama) odbywających tarło. Coś pięknego.

- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Cóż, polskim rzekom na dobre wyszły przmiany po 89 roku i upadek największych trucicieli. Do tej pory mój ojciec wspomina, jak w na początku lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku Boruta w Zgierzu zaczęła produkcję. Stali na brzegu rzeki  Bzury i płakali patrząc, jakie ryby płynęły do góry brzuchami. A teraz Boruty już nie ma, a w rzece i ryby,  i bobry nawet.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Fajny film. Szkoda tylko, że nie pokusiłeś się na podwodne ujęcia Wink przecież było ciepło Tongue
Upadek przemysłu korzystnie wpływa na przyrodę. Kwisa (dopływ Bobru) też mieniła się kolorami. Głównymi trucicielami były szwalnie i zakłady tekstylne.
OT bobry panoszą się na całego w całym dorzeczu.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Kobuz, na jesieni musisz zobaczyć tarło pstrąga. To dopiero są widoki. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(07-05-2016, 22:05 PM)Ruki napisał(a): Kobuz, na jesieni musisz zobaczyć tarło pstrąga. To dopiero są widoki. Smile

Tarło pstrąga czy łososia to już wszyscy znamy z TV - oklepany temat Tongue Za to tarło leszcza to coś rzadkiego, przynajmniej dla mnie, pierwszy raz widziałem.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jak dla kogo, leszcze mam okazję podglądać minimum 3 razy w roku, ale już pstrąga nie obserwowałem. Nie wiem jak dla kogo ale dla mnie najpiękniejszy widok to wyrośnięte szczupaki baraszkujące w ledwo 20cm wodzie. Wink

Wracając do tematu, choć niestety ciągle zdażają się jakieś przytrucia rzek jak u mnie na Wisłoku w ubiegłym roku gdy padła oczyszczalnia pobliskiej mleczarni znanej marki której nazwę przemilczę, to jest to coraz rzadsze sam w tej mojej poczciwej rzeczce od jakiegoś czasu obserwuje odbudowę populacji miętusa który dawniej był tu niemal na wymarciu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(07-05-2016, 21:40 PM)dzikakuna napisał(a): Fajny film. Szkoda tylko, że nie pokusiłeś się na podwodne ujęcia Wink przecież było ciepło Tongue
Wbrew pozorom woda ma żadną przejrzystość, a ja nie mam lepsiejszej kamerki typu GoPro więc się nie starałem. Tak czy siak jadę tam jutro z rana, może jeszcze coś się nagra Smile

(07-05-2016, 22:39 PM)filas napisał(a):
(07-05-2016, 22:05 PM)Ruki napisał(a): Kobuz, na jesieni musisz zobaczyć tarło pstrąga. To dopiero są widoki. Smile
Tarło pstrąga czy łososia to już wszyscy znamy z TV - oklepany temat Tongue Za to tarło leszcza to coś rzadkiego, przynajmniej dla mnie, pierwszy raz widziałem.
Tarło pstrąga tez chciałbym zobaczyć. Najlepsze z leszczami jest to, że trafiłem na to przypadkiem, poszedłem biegać, ale zawsze jak docieram do mostka na Warcie zwalniam żeby zajrzeć do wody... tym razem nie mogłem uwierzyć własnym oczom.

(07-05-2016, 23:34 PM)wisłok napisał(a): Jak dla kogo, leszcze mam okazję podglądać minimum 3 razy w roku, ale już pstrąga nie obserwowałem. Nie wiem jak dla kogo ale dla mnie najpiękniejszy widok to wyrośnięte szczupaki baraszkujące w ledwo 20cm wodzie. Wink
W tym miejscu do Warty wpada rzeczka, w której trzy lata temu widziałem tarło szczupaków. Woda o głębokości 10-20 cm. Ledwo się mieściły, zwłaszcza samica.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jak się leszcze trą oglądałem od najmłodszych lat. Wtedy wiedziałem że wiosna pełną gębą a za dwa tygodnie będę targać dwukilówki na Odrze. Szczupaki zawsze oglądałem jak się tatły w pobliskiej gliniance widok obłędny.
Piotr dawaj więcej takich filmów xb no i kup sobie to GoPro Wink jeszcze nie raz ci się przyda.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Szkoda, ze nie miales filtra polaryzacyjnego... Duzo lepiej by bylo widac... Ale super widoki i tak. Ja nigdy nie trafilam na tarlo zadnej ryby poza ciernikiem, wiec widok takiech leszczy jest bajeczny....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości