• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pelvicachromis subocellatus.

#1
Witam wszystkich.Mam Akwa 120x60x60 w nim piasek rośliny korzenie pare kamieni itd.Temp 26 stopni GH 4 KH 3 PH 6.4
Mam Kilka wspomnianych Pelvicachromis subocellatus i czekam aż dobierze się para.Mam pytanko-jaką dietę dla nich stosować i czy mogę jakieś inne barwniaki tam dołożyć?po uformowaniu sie pary reszta zostanie odłowiona.Jakie do tego inne ryby?Są neony zielone-20 sztuk.Czy mogą zostać?
Jakie inne barwniaki polecacie?Mam inne też akwaria 80x40x40 oraz drugie 120x60x60.I gdzie dostac ewentualne ryby?Dodam że mieszkam za granicą...
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
O diecie barwniaków masz dużo przykładowo tutaj:
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=1562

Temperaturę utrzymywałbym ciut niższą, moje subocellatusy najlepiej się mają w okolicach 24*C.

W baniaku o dnie 120x60 możesz spokojnie utrzymać 3 pary subocellatusów. Mi to się udaje w baniaku o powierzchni dna 100x50.

Gdzie dostac ryby za granicą? Napisz gdzie mieszkasz, będzie łatwiej. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(05-05-2016, 00:28 AM)Ruki napisał(a): O diecie barwniaków masz dużo przykładowo tutaj:
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=1562

Temperaturę utrzymywałbym ciut niższą, moje subocellatusy najlepiej się mają w okolicach 24*C.

W baniaku o dnie 120x60 możesz spokojnie utrzymać 3 pary subocellatusów. Mi to się udaje w baniaku o powierzchni dna 100x50.

Gdzie dostac ryby za granicą? Napisz gdzie mieszkasz, będzie łatwiej. Wink
Irlandia. Ale tu ciężko o ryby.A jak się wybierze coś rzadszego to ufff.Ja w tym baniaku chcę mieć tylko jedną parę subów ale myślałem nad innym rodzajem barwniaków. Jakie większe pielęgnice z nimi trzymać?Czy lepiej nie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
W Anglii całkiem niezłe barwniaki można znaleźć, najprościej albo byłoby się odezwać na forum British Cichlid Association albo na na FaceBooku- grupa West African Cichlid lub WAC Fish Fair.

Co do połączeń z innymi rybami i barwniakami- odpowiedź masz w powyższym linku. Smile
Subocellatusy można łączyć z mniejszymi Pelvicachromisami. Aczkolwiek u mnie fajnie się dogadują z Chromidotilapia kingsleyae.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
ten Barwniak Kingsleya to dosyć duży Smile.A Taetanius Nigerian Red sie nada?Czy lepiej osobno?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Bez doświadczenia z barwniakami unikałbym łączenia P. subocellatus z innymi niż A. thomasi, E. lucanusi czy P. roloffi.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(05-05-2016, 14:47 PM)Ruki napisał(a): Bez doświadczenia z barwniakami unikałbym łączenia P. subocellatus z innymi niż A. thomasi, E. lucanusi czy P. roloffi.
A możesz to rozwinąć?Co możesz jeszcze powiedzieć z własnego doświadczenia o subocellatusach?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Bo trzeba mieć trochę doświadczenia z tymi rybami by wiedzieć kiedy rozdzielić nim silniejszy zabije słabszego. Wink

Na forum masz cały wątek poświęcony moim subocellatusom. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
na razie samice wydzieliły sobie rewiry.A samce...hmm chyba  mało zainteresowane czymkolwiek.Największa samica adoruje jednego ale ten jakiś niemrawy... Smile
I tu pytanie jak długo się dobierają w pary?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
więc jak to z tym dobieraniem się w pary?można je jakoś zachęcić do tarła?jakiś pokarm?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości