• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tetraodon biocellatus

#1
Oprócz pielęgnic zachwycam się też takimi brzydalami.
Szykuję właśnie dla nich nowe akwarium.

Obserwować je można bez końca.
Inteligentne, świetnie poruszające i żerujące ryby. Strasznie ciekawskie i wiecznie głodne.
Są tak ciekawskie, że ostatnio żeby je złapać włożyłem kubeczek do wody, a one zaraz w nim siedziały ;]
Na razie mają 3-4cm, a rosną do 8.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Od dawna zastanawiałem się nad kol obrzuchami, lubię takie dziwolagi. W jakiej wodzie je trzymasz (parametry, zasolenie)? Planujesz jakieś towarzystwo? 
Film trochę drastyczny.
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Wyglądają fantastycznie. Wszystkie kolcobrzuchokształtne to inteligentne i ciekawe ryby, widać, że nawet takie maluchy to cwaniaki Big Grin W ogóle to da się z nimi cokolwiek trzymać? Patrząc na to co zrobiły dżdżownicy to mam szczere wątpliwości...
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Mi tez bardzo się podobają. Są bardzo ciekawe. Co do trzymania ich w zbiorniku z innymi rybami dziś akurat w Ogrodzie Botanicznym w Krakowie obserwowałem w basenie około 20 cm kolcobrzuch nilowego (?) mieszkającego tam ze stadem gupików więc chyba nie są tak drapieżne, co sądzicie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Spokojne są dla innych ryb. Widziałem jak pływały z różnymi rodzajami babek, molinezjami, tęczankami, zółtaczkami itp.
Ciekawe tylko jak na nich działa głodówka Tongue

Zauważyłem, że mięsa ryb unikają, bardziej w dżdżownice, ślimaki, krewetki, ochotka. Mącznika, wodzienia, artemię, rurecznik ruszały ale już nie z takim zapałem.
Oczywiście najlepiej jak karmi się ruszającym pokarmem.

Poza tym np kolcobrzuchy zielone na 100% będą atakowały i zjadały inne ryby. Więc to zależy od odmiany.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(01-05-2016, 20:04 PM)Sendog napisał(a): Mi tez bardzo się podobają. Są bardzo ciekawe. Co do trzymania ich w zbiorniku z innymi rybami dziś akurat w Ogrodzie Botanicznym w Krakowie obserwowałem w basenie około 20 cm kolcobrzuch nilowego (?) mieszkającego tam ze stadem gupików więc chyba nie są tak drapieżne, co sądzicie?
Kiedyś był o nich artykuł w Naszym Akwarium. W pamięci utkwiło mi zdjęcie ukazujące ogon pyszczaka wystający z dzioba T. lineatus. Podsumowując - są drapieżne Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
A oto ich nowy dom, który przed chwilką skończyłem im urządzać (woda, podłoże i wkłady filtracyjne z dojrzałych dwóch zbiorników).
Zasolenie obecnie minimalne.

   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Elegancko, tylko się zastanawiam czy one są skoczne?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Do tej pory nie skakały. Oby nie.
Ten tydzień będę w domu, więc będzie czas na obserwacje.
Na pewno skoczą jak im dżdżownicę pokażę przez szybę Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Thumbs Up 
Ciekawy zbiorniczek z wieloma kryjówkami, co masz w sumpie?
Ciekaw jestem jak rosliny dadzą radę w soli na dłuższą metę.
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości