• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wizyta w Warszawie - co warto?

#1
Mam zamiar wybrać się jeszcze w tym roku do stolicy z wizytą do mojego szwagra, pobyt jedynie weekendowy, czyli piątek wieczorem na miejscu niedziela wieczór powrót. Pytanie co warto zobaczyć, odwiedzić związanego z akwarystyką, w grę wchodzą dobre sklepy zoologiczne, najlepiej czynne w sobotę i niektóre w niedzielę oraz miejsca typu "ciekawe akwaria publiczne".
Na miejscu będę własnym samochodem więc dojazd typu drugi koniec miasta lub wręcz dzielnica poza miastem mnie nie przerażają.
Muszę jedynie ułożyć z tego rozsądny plan - ale to potem

pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Sklepy to diskus, jeśli chodzi o pielęgnice, to wiadomo, ew. Amustela też mają czasem jakieś ciekawostki. Odnośnie akwariów publicznych to chyba ZOO, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy. Możesz jeszcze odwiedzić hodowlę Darka (dator) Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
dzięki za info, poszukam adresów jak przyjdzie na to czas

a kiedyś słyszałem o sklepie Latos - warto tam też zajrzeć? nie koniecznie chodzi o pielęgnice, po prostu jak jest sklep z ciekawą ekspozycją to też oblukam, bo w Poznaniu mało na czym jest oko zawiesić Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ten sklep już nie istnieje.
Jeśli chodzi o discus - zoo, pojedź tam koniecznie, ale tylko na Radzymińską. Drugi sklep, ten na Żoliborzu jest kiepski.
Amustela - raz byłem, bez rewelacji dla miłośników większych ryb, ale zajrzeć warto.
W innych sklepach albo dawno nie byłem albo nie ma niczego ciekawego.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
fajnie, że macie przynajmniej jeden sklep, do którego koniecznie należy zajrzeć bo u nas niestety już nie ma takich.

(21-11-2011, 10:35 AM)qbsztyk1 napisał(a): Możesz jeszcze odwiedzić hodowlę Darka (dator) Smile
być może Smile bo mam na oku pewne ryby, które mógłbym kupić przy okazji ale jedynie w drodze powrotnej, czyli niedziela wieczorem - a to już raczej nie wypada

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(21-11-2011, 22:20 PM)filas napisał(a): fajnie, że macie przynajmniej jeden sklep, do którego koniecznie należy zajrzeć bo u nas niestety już nie ma takich.

(21-11-2011, 10:35 AM)qbsztyk1 napisał(a): Możesz jeszcze odwiedzić hodowlę Darka (dator) Smile
być może Smile bo mam na oku pewne ryby, które mógłbym kupić przy okazji ale jedynie w drodze powrotnej, czyli niedziela wieczorem - a to już raczej nie wypada

Polecam oczywiście Diskusa. Nie znam lepszego sklepu akwarystycznego w Polsce. W chwili obecnej mają w sprzedaży m.in. przepiękne i duże T.eliotti oraz A.multispinosus - to z mojej bajki, ale jest też wiele innych ciekawych gatunków z Malawi i Tanganiki. 80 ton wody, to konkret, można już coś pomieścićBig Grin. Piszę o sklepie przy Radzymińskiej (bodajże nr 188), w tym drugim rządzą koty i psy.
Bartek Latos od kilku lat na prowincji kozy wypasa (mądry człowiek - wybrał bliski kontakt z przyrodą, chociaż sklepu cholernie szkoda).
Jeżeli chcesz obejrzeć małą, domową hodowlę, na dodatek w trakcie budowy, to zapraszam do Góraszki. Napisz przed przyjazdem do Wawy, czego szukasz, bo u mnie jak w kalejdoskopie, dzisiaj jest, jutro nie ma (zawsze mogę Cię skierować do któregoś z moich kolegów-akwarystów).
Ps.
A jeżeli szukasz sprzętu specjalistycznego, to są inne adresy (pisz na PW).
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości