• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [345] Pantanal

#41
Piękna zieleń. Nie dodawaj kolejnych gatunków roślin bo teraz jest bardzo naturalnie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Ten zbiornik dopiero nabiera mocy Smile
Hipster vel Zośka Big Grin
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Piotr - razi mnie po prawej "dziura" przy Bacopie. Chcę ją załatać Cabombą (i nie ukrywam, że chcę sprawdzić czy dam rade ją prowadzić moimi metodami). "Zagracenia" zbiornika roślinami bym się nie obawiał, ale ma być jeszcze trochę więcej tej zieleni.
Jak już pisałem, ten zbiornik ma pokazywać, że można biotopowo i roślinnie jednocześnie, że jak biotop to nie tylko BW, CA i Tanga/Malawi (a więc w sumie bez roślin) co niestety strasznie widać dzisiaj w akwarystyce biotopowej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
(08-06-2016, 10:50 AM)fazi_poz napisał(a): Piotr - razi mnie po prawej "dziura" przy Bacopie. Chcę ją załatać Cabombą (i nie ukrywam, że chcę sprawdzić czy dam rade ją prowadzić moimi metodami). "Zagracenia" zbiornika roślinami bym się nie obawiał, ale ma być jeszcze trochę więcej tej zieleni.
Jak już pisałem, ten zbiornik ma pokazywać, że można biotopowo i roślinnie jednocześnie, że jak biotop to nie tylko BW, CA i Tanga/Malawi (a więc w sumie bez roślin) co niestety strasznie widać dzisiaj w akwarystyce biotopowej.

Cieszę się, że wybrałeś taki biotop. Ale nie mogę się zgodzić z tym co napisałeś. Na wystawach i konkursach jest dość sporo aranżacji z roślinami, tylko przeważnie są to biotopy azjatyckie.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Zośka ja pisze bardziej o świadomości ludzi na temat akwarystyki biotopowej. 
Spytaj statystycznego akwarystę o akwarium biotopowe - od razu słyszysz BW, Tanga/Malawi. Koniec Wink
Inna sprawa, że na konkursach i wystawach bardzo często nie przywiązuje się wagi do poprawności roślin pod względem biotopowym. Wielu akwarystów nawet mając poprawnie dobrane ryby i parametry wody olewa poprawny dobór roślin (wymaga to chyba najwięcej poszukiwań, pracy i kombinowania jak utrzymać rośliny). Stąd mamy w południowoamerykańskim BW anubiasy np. Wink albo mniejsze błędy, gdzie jakaś roślina rośnie na północy danego kontynentu a jest w zbiorniku odzwierciedlającym południową jego część.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
W sumie to ta dziura w roślinności stanowi przyjemne dla oka przerwanie ciągłości tej zielonej ściany.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Szybko zarosło....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Torf pod piaskiem daje radę Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Bez FULL HD nie podchodź Big Grin
Zajebisty film ... troche krótki ale super.
Ukośniki masz giganty a za kirysami to mi sie zatęskiniło widząc jak zasuwają po dnie Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 10 gości