• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [345] Pantanal

W końcu się udało skompletować wszystko co potrzebne do zmian.
W sobotę poświęciłem jakieś 5h na pracę -efekty poniżej (foty telefonem - wybaczcie jakość)

   

   

   

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
piękne !
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No i miałem rację w poprzednim poście,  czysta inspiracja,  to jest to co tygrysy lubią najbardziej. Smile coraz bardziej się przekonuję, że mój wielki korzeń jest za duży.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
jestem pod wrażeniem, piękne akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ale czadOklasky
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Piękne jak zwykle u Ciebie.
Mam pytanie -jak udaje Ci się utrzymać te ciemną zieleń skrzydłokwiatów w uprawie hydroponicznej??
Moje w keramzycie są zawsze blado zielono-żółte, zawsze. Czy to pod lampami, w naturalnym oświetleniu (okno).
Mam takie co już rosną w hydro z 4lata i mam też takie świeżo przesadzone i wszystkie są żółtawe. Nawet w donicach w ziemi jeszcze jak zaczynam więcej podlewać to zaczynają żółknąć. Wyczytałem że to z powodu że mają za mokro (?). Swoją drogą dziwne, roślina z lasu "deszczowego", a nie lubi "przelania".
Tomek
[250L]Amatitlania nanolutea+Cryptoheros spilurus+Xenotoca doadrioi
[100/200L]Channa
[60L]
[60L]
[60/200L] A. cacatuoides+P. innesi
[50/200L] M. Opercularis
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Szczerze - nie robię nic prócz dokarmiania ich czasem makro i mikro bo ryby produkują mi za mało papu (żółkną końcówki liści - klasyczne oznaki braków makro). Jak podlewam regularnie to rosną i trzymają kolor. Niemniej jednak mam dwie odmiany u siebie - jedna większa i znacznie ciemniejsza, druga mniejsza i ta ma jasne liście, więc pewnie to też jest tutaj istotne (najistotniejsze obstawiam).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(11-06-2020, 13:43 PM)fazi_poz napisał(a): Niemniej jednak mam dwie odmiany u siebie - jedna większa i znacznie ciemniejsza, druga mniejsza i ta ma jasne liście, więc pewnie to też jest tutaj istotne (najistotniejsze obstawiam).

A Ty wiesz że chyba możesz mieć racje.
Dzięki
[250L]Amatitlania nanolutea+Cryptoheros spilurus+Xenotoca doadrioi
[100/200L]Channa
[60L]
[60L]
[60/200L] A. cacatuoides+P. innesi
[50/200L] M. Opercularis
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Od lat siedzie i ogladam ten zbiornik. Nie do pobicia.Rozne odslony ,a zawsze piekny i biotopowy.Czapki z głów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Dzięki wszystkim za dobre słowa.
Koncepcje na ten zbiornik zaczynają mi się kończyć, ale póki ryby, które mam żyją, póty nie planuję jakichś zmian łącznie z obsadą.
Ciągnie mnie do CA, do Azji, do Papui Nowej Gwinei...
Tak czy inaczej zawsze w głowie raczej dużo drobnicy niż jakieś większe ryby (no, może poza CA, ale tam też nie rozmyślam o rybach większych niż te 12-15cm i najmniej mnie tam ciągnieWink ).
Póki co minimum rok cieszenia się obecnym i obserwacji jego rozwoju. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości