• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [345] Pantanal

Niestety moje plany dotyczące obsady nie doszły do skutku i zmieniłem koncepcję, bo oglądanie 16 małych ryb w 345 litrach nie było niczym ciekawym (zwłaszcza dla żony i dzieciaków). Aby już nie słuchać, że nic się w akwarium nie dzieje, coś musiałem zadziałać.

Na ten moment do szkła trafiło 50x Aphyocharax rathbuni.

Trafi jeszcze coś, ale o tym jak już trafi. Wink 

   

   

   

   

Foty całego szkła nie zamieszczam - nie mam co pokazywać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To musi super wyglądać w takiej gromadzie. No proszę...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mniej więcej jak co roku przyszedł czas na zmianę aranżacji i lokalizacji biotopu. 

Nadal nie opuszczam zlewni Rio Guapore/Itenez.

Tym razem wybór padł na Rio Paragua. Rzekę która jest "atypowym" (oderwanym od definicji Sioli) blackwaterem. Woda zabarwiona dość intensywnie, ale parametrami praktycznie pokrywa się z występującymi w rejonie clearwaterami. 

Jaram się przeogromnie całym terenem parku narodowego Noel Kempff Mercado. Jest tam wszystko. Zalane łąki, zalane lasy, bagniska, rzeki cw, bw, ww, wodospady, endemity występujące w górnych biegach rzek - przepiękny obszar i na wielkie szczęście chroniony prawnie.

Obsada zwierzęca: Apistogramma trifasciata, Corydoras sterbai, Aphyocharax rathbuni
Obsada roślinna: Hydrocotyle leucocephala (emersyjnie głownie), Eichhornia diversifolia.

   

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Fazi, a gdzie ryby? Ja tu widze miejsce na 10 welonow jeszczeSmile

A tak na powaznie to super, mozna siedziec i patrzec jak na DiscoverySmile Im dluzej trzymam ryby tym bardziej taki rodzaj akwarystyki sie podoba.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jak zwykle cudo Oklasky
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No cóż. Będę wrednym, ale poprzednie podobało mi się bardziej Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Pięknie jak zwykle!
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jeśli ktoś ma ochotę pooglądać trochę zbliżeń ze zbiornika, to jest taka możliwość w filmie przesłanym na konkurs BADC 2019.


Pod tym linkiem: 


Zachęcam do oglądania całego kanału, bo będą tam całkiem ciekawe zbiorniki się pojawiać (słabe też, ale taki "urok" konkursów)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Po targach PET FAIR idąc za ciosem rozgardiaszu w domu i ogarniając wszystko z baniakami, postanowiłem trochę zmienić w baniaku głównym.


Zdjąłem koronę, obniżyłem poziom wody, przemodelowałem prawą stronę.

Jest tak:

   

   


Jeszcze muszę ogarnąć jakiś sposób na kable od lampek Jansjo (są długie, więc coś wymyślę), nosze się z podłączeniem drugiego kubła, by mechanicznie wodę jeszcze pociągnąć i może jakiś węgiel/purigen. Wink Z wyglądem chyba wiele już się nie zmieni w najbliższym czasie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wygląda świetnie.
Bez przykrycia w tygodniu pewnie z 20l dolewasz...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości