• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [345] Pantanal

(20-12-2018, 13:50 PM)rypinus napisał(a): Dzięki, chętnie poczytam Smile
To co obecnie stosujesz za lampy ?

Aktualnie są dwie belki po 90cm SANRAISE F002 48W 6900K 66lm/W

Obie świecą tak, że od 11 do 16 na 25% mocy i od 16 do 20 na 40% mocy. Świt i zmierzch mają wbudowany.

Do tego 6x IKEA Jansjo dla klimatu - każda świeci 6h dziennie

Belki podwieszone na stelażu systemowym Maxspect mazarra P

Tak to wygląda (foto sprzed jakiegoś czasu kiedy Pistii było więcej na tafli i lampki z Ikei są teraz w innych miejscach)

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(18-12-2018, 10:32 AM)fazi_poz napisał(a): a w ich miejsce trafią Corydoras hastatus w ilości 100 sztuk.

100 sztuk? Gdzie to się zmieściło?
Baniak i wszystko w nim jest fantastyczny. Przeczytałem wczoraj cały wątek. Jest o czym myśleć...

Mam pytanie: jakieś inne stworzonka niż ryby występują w tym biotopie? Ślimaki, raki? Coś co może urozmaicić ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jeszcze niestety czekam na ryby, ale 100 sztuk 2,5cm rybek się tu zmieści spokojnie.

Dużo różnych stworzonek się tam wałęsa (różne skorupiaki i mięczaki), niestety z wielką dozą prawdopodobieństwa stwierdzam, że w Polsce ich nie kupisz (wątpię czy w Europie).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jakiś trop podpowiesz ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Widzę że kolega szalony Big Grin nie dostanie się czasami roślin czy ryb a co dopiero inne zwierzaki Big Grin ale mimo wszystko życzę powodzenia i wytrwałości Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(14-02-2019, 14:41 PM)rycerz napisał(a): Jakiś trop podpowiesz ?
Znaczy co chcesz wiedzieć?

Co tam występuje? 

Patrz sobie chociażby tutaj:

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To jakaś drastyczne zmiany się szykują w obsadzie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Niestety nie dostanę w Polsce 100 sztuk Corydoras hastatus obecnie (temat rzeka - albo importer zawala, albo jakość ryb dostępnych na rodzimym rynku taka, że dramat - nie ma co tego rozwijać). Będzie inna ryba. Nie będę pisał jaka - jak będzie to się pochwalę. Oczywiście biotopowo poprawnie dla terenów zalewowych w dorzeczu Rio Guapore.

W baniaku nadal są i będą Apistogramma trifasciata, oraz Corydoras sterbai.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:

Takie coś chcesz zrobić? Fajnie. Ale narybek się już nie uchowa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Niektórym nie zależy na hodowaniu ryb i próbach sprzedaży odchowanego narybku (co i tak się nie udaje). Poza tym napisałem iż nie będę miał dużej ilości Corydoras hasytatus, bo ich nie dostanę. Sterby mam już od 3 lat (10 sztuk) i tyle zostanie. 
Dla mnie priorytetem jest oglądanie zachowania ryb - nie ma problemu oglądać też ochrony narybku przed predatorami w moim zbiorniku, bo pielęgniczki narybku bronią jak mogą. Bystrzyki, które miałem do tej pory, nie dawały jednak żadnych szans. 
Przy planowanej obecnie "nowej" rybie, pielęgniczki będą miały dużo prościej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości