• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [345] Pantanal

Fotospam

   

   

   

   

   

   

   

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Te bystrzyki to straszne rozbójniki, ale są przy tym niezwykle ciekawe w obserwacji. Po jakimś filmie na yt przedstawiającym to jak są terytorialne musiałem je mieć, ale równie szybko je oddałem, bo podgryzały płetwy nie tylko sobie nawzajem nawet kiryskom. Jak jest u Ciebie? Ja miałem chyba z 8 sztuk w 150 cm i wojny były na porządku dziennym, w takim samym akwarium miałem świeciki i poza tarłami był święty spokój Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Przy 8 sztukach nie ma się co dziwić, że podgryzanie płetw było na porządku dziennym - samcze adhd nie mogło zostać skanalizowane (edit. lepiej pasowałoby słowo "rozładowane") w obrębie gatunku. Ja mam 40 sztuk i nie obserwuję podgryzania płetw ani u trifek ani u sterb - w obrębie bystrzyków samce się czasem poszarpią w walce (ale to są niewielkie ubytki). Nawet samce trifek się między sobą targają czasem brutalniej. 
Bystrzyki są zdecydowanie ciekawe w obserwacji - wykazują wiele zachowań stadnych (pływanie razem w poszukiwaniu pokarmu, formowanie grup w przypadku potencjalnych zagrożeń takich jak moja ręka w zbiorniku), są strasznie ciekawskie (jak wsadzam nożyczki czy pęsetę to muszę uważać by tych "ciekawskich jaj" nie pociąć, czy nie złapać - oczywiście szybko tracą zainteresowanie). Poza tymi okresami samce są terytorialne i haremowe. Oczywiście obierane przez nie terytoria są niewielkie i dość plastyczne, niemniej jednak samce dość mocno okazują konkurentowi co o jego obecności myślą. Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No tak, kiedyś miałem chyba 25 cytrynowych i był spokój. Kupiłem kilka sztuk, coby było ciekawiej, no to było Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Skanalizować?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(19-09-2017, 13:01 PM)Ruki napisał(a): Skanalizować?
No własnie tez jestem ciekawy co to znaczy ???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Skanalizować = ukierunkować. Wink W sensie zajmą się swoimi pobratymcami, a nie innymi. 
W pracy pisałem, musicie mi wybaczyć. Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Bardzo dekoracyjne te bystrzyki. Jakie parametry wody im utrzymujesz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Aktualnie badam tylko przewodność. Utrzymuję między 100 a 120 uS/cm. Czasami badam też NO3 i PO4, ale tu zawsze 0. Ostatnio jak mierzyłem pH to był 6,8 i pewnie w takich okolicach się trzyma.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wywaliłem ostatnio całą Wąkrotkę - po 4 latach, pierwszy raz nie mam jej w domowym zbiorniku. Hodowałem pod wodą, nad wodą, kwitła i rosła genialnie. Czas się rozstać - wyzwaniem już nie jest żadnym Wink 

Szkiełko wygląda tak:

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości