• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 240l Ameryki

#91
Dawno nic nie było to coś tam opiszę z życia baniaka.

Para Laetacara co jakiś czas wyprowadza młode, średnio jest to co miesiąc lecz na drugi lub trzeci dzień nie ma po małych śladu. Pozostałe dwie widzę tylko podczas karmienia, resztę czasu spędzają schowane za filtrem lub między korzeniami.
Samotna samica C. regani ma się świetnie i ciągle prowadzi wojny z parą Laetacar, zdaża się że po tych starciach jest dosyć mocno poobijana.

Niestety dziś podczas podmiany wody zauważyłem mały przeciek spod pokrywy kubełka. Uszczelka cała, brak jakichkolwiek pęknięć czy innych widocznych dla oka uszkodzeń. Szybka decyzja i odłączenie kubełka + podłączenie filtra aquael turbo 2000 do prefiltru z kubełka. Prawdopodobnie kubełek już nie wróci do akwarium, zamiast niego zrobię jakiegoś kaseciaka opartego na wzmocnieniach akwarium aby zbyt mocno nie kopać w zbiorniku.

W najbliższym czasie stawiam kolejne akwarium tym razem z częścią nadwodną więc jak filtracja będzie dawała radę to tak zostanie.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#92
Kuba u mnie po czasie kaseciak sprawia się tak jak myślałem, moje założenia były słuszne, dla tych którzy twierdzili że będzie się zapychać proponuje najpierw sprawdzić następnie pisać i krytykować

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#93
@barttsw dzięki za info chcę zrobić coś maksymalnie do połowy głębokości zbiornika i dwoma komorami.
Możesz podesłać link do sklepu gdzie zamawiasz spienione pcv? Wiem że gdzieś był ale nie potrafię znaleźć

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#94
Kuba dojadę do domu to ci dam linka

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka

(31-01-2021, 16:46 PM)-KUBA- napisał(a): @barttsw dzięki za info chcę zrobić coś maksymalnie do połowy głębokości zbiornika i dwoma komorami.
Możesz podesłać link do sklepu gdzie zamawiasz spienione pcv? Wiem że gdzieś był ale nie potrafię znaleźć

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
Proszę http://plyty.fabertec.pl/mobile/Plyty-ko...-na-wymiar

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#95
Kaseciak smiga w akwarium od tygodnia, jak na razie sprawdza się świetnie.

A ryby tymczasem poczuły święta i postanowiły otworzyć produkcję pisanek Jeśli będą małe podejmę próbę odchowu w 54l[Obrazek: 9d5bb4a349d04a7adf05b20ec7491894.jpg]

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#96
Panowie mam problem w akwarium.. od miesiąca walczę z zapychanymi gąbkami po tygodniu czasu pracy.
Parametry stabilne cały czas:
No2 około 20
No3 bliskie zeru
Woda około 200ppm

Zdjęcia mojego problemu niżej [Obrazek: 7945fb87b7b1878a9b1a6a388b050e28.jpg][Obrazek: 657104907ed02ed0b5de2488dffdb377.jpg]

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#97
NO2 20? Jesteś pewny?
Korzenie świeże?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#98
Kurde sory 0,2 wysyłałem posta na szybko przed pracą i nie zauważyłem. Korzeń jeden jest dołożony ale to korzeń który leżał od wiosny zeszłego roku albo i od jesieni jeszcze poprzedniego.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#99
Bo śluzówce masz ze względu na nowo włożony do baniaka korzeń.

NO2 powinno być zero dla dobrego zdrowia ryb. Może filtracja nie wyrabia biologicznie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(13-05-2021, 16:22 PM)mimo12 napisał(a): Bo śluzówce masz ze względu na nowo włożony do baniaka korzeń.

NO2 powinno być zero dla dobrego zdrowia ryb. Może filtracja nie wyrabia biologicznie?
Kurde dobre 1,5 miesiąca już siedzi w wodzie i sluzowce były przez 2tygodnie potem znikły i pojawiły sie po około miesiącu

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości