• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [K] Nannostomus mortenthaleri

#11
Ja bym się nie bawił w szukanie,tylko od razu zamawiał u Pawła Wink
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(21-04-2016, 15:46 PM)Adrian napisał(a): Ja bym się nie bawił w szukanie,tylko od razu zamawiał u Pawła Wink

ja też gdyby nie cena Smile a biorąc pod uwagę, że nie są to ryby łatwe w utrzymaniu (niewyjaśnione zgony) do tego planuję ławicę 15-20 szt. i przez to rozpraszacze dla apisto stałyby się moim głównym obiektem obserwacji i obaw. A nie to jest założeniem.
Gdybym chciał te Nannostomusy i pod nie dobierał resztę obsady to faktycznie sprawa godna rozważenia.
Ale widzę, że Paweł ma inne ciekawostki w ofercie i przede wszystkim moje upatrzone pstrążeni©e, może jednak...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Cena jest jaka jest -to nie chiński badziew za grosze w hurcie - nie ma niewyjasnionych zgonów na tym forum tych ryb -nigdy ten gatune do działu chorób nie trafił.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
W temacie o nich jest troszkę.
Około 2500 litrow wody w 35 akwariach. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(22-04-2016, 11:51 AM)Draughtell napisał(a): W temacie o nich jest troszkę.

no właśnie jest trochę, za nim podjąłem temat to przeczytałem wszystko tu i gdzie się dało, nie tylko w polskich źródłach.
I właśnie najdziwniejsze są info o niewyjaśnionych zgonach (np. blakną i padają, albo puchną i padają).
Myślę, że nie ma co dalej ciągnąc tego tematu. Jak już napisałem w innym wątku:
Kupuję tylko ze sprawdzonych źródeł, więc o chińszczyźnie nie ma mowy. Nawet jeśli nie byłby WF (choć w tym przypadku to nie widzę innej opcji) to na pewno byłby to sprawdzony hodowca.
Co do ceny to jest jaka jest, tyle kosztują i tyl. Dla mnie koszt docelowej ławicy rozpraszaczy jest nie do przełknięcia w tej konfiguracji.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
A czemu nie mogą być Nannostomus beckfordi? Też są ładne, ogólnie dostępne, trzymają się górnej partii akwarium i nie będą polować na młode pielęgniczki....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(22-04-2016, 13:25 PM)dzikakuna napisał(a): A czemu nie mogą być Nannostomus beckfordi? Też są ładne, ogólnie dostępne, trzymają się górnej partii akwarium i nie będą polować na młode pielęgniczki....
a kto powiedział, że nie mogą Smile kwestia rozpraszaczy jest otwarta i czekam na sugestie. A moja rodzinka będzie opiniować kwestie wyglądu Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Jak będziesz pokazywał zdjęcia, to pokazuj samce Tongue
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
tak wiem Smile tak samo było z moimi hodowlanymi kakadu, jak wielkie było dziwienie jak pokazałem kobitki Smile
Z resztę otosy też nie robią wrażenia, za to pracę wykonują wielką i do tego ganiają się z kiryskami.
Tylko kiryski panda zostały zaakceptowane od razu pomimo braku kolorów.

Dlatego teraz jest takie ciśnienie na kolory, a moja herbatka + pojawiające się nie wiadomo skąd (z drzew? Wink) liście i szyszki olchy nie działają na plus do ogólnej oceny przez domowników.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
U mnie stoi 450 litrow z taka herbata ze nie widac tyłu akwarium.
 A dla domowników mam akwarium z borelkami i czystą woda i wszyscy zadowoleni Smile
Około 2500 litrow wody w 35 akwariach. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości