• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Hemichromis elongatus

#1
Nowe nabytki Big Grin
   
   
   
   
   
   
Pozdrawiam, Patryk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Fajne ryby. Rozumiem, że to nowy zbiornik - nie ten, do którego link masz w podpisie?
Jak duże masz akwarium dla tych rozbójników?
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Fotki bajka. Smile Rob co jakis czas aktualke. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
bernard
Baniak jeszcze ten sam (zmieniłem tylko wystrój) i tak pozostanie do wiosny, kiedy to mam nadzieję ukończyć budowę domu. Zdecydowałem się na zakup po rozmowach z kilkoma osobami, które mają elongatusy u siebie. Nabyłem 6 sztuk młodzieży i szczerze mówiąc na razie są nadzwyczaj spokojne. Po wstępnym ustaleniu hierarchii w baniaku nie marnują energii na zbędne przepychanki. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że sytuacja może się w każdej chwili zmienić, ale mam nadzieję że mam jeszcze chwilę czasu i zdążę postawić dla nich odpowiedni baniak.
polak.krk
Dzięki. Postaram się wrzucać na bieżąco.
Pozdrawiam, Patryk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Szał ciał, na zdj. nr 3 i na ostatnim widać jakie są piękne. A będą jeszcze ładniejsze. Podejrzewam, że dla dobranej pary to te 160L wystarczy. Obyś zdążył zareagować jak się owa parka dobierze. Powodzenia!
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Też mam nadzieję, że zdążę Piotrze. Nie muszę mówić, że fotki nie oddają do końca ubarwienia. Zwłaszcza dominujący samiec, który zawładnął baniakiem robi naprawdę konkretne wrażenie - krwiste oko i ta matowa, zamszowa czerń Rolleyes
Pozdrawiam, Patryk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Fajne wariaty, u Darka widziałem dorosłe byczki, u Twoich widać jeszcze młodzieńczy zarys i czoło jescze płaskie. Będziesz miał co obserwować jak zaczną się igraszki Smile
Patryk to są te z odłowu, czy jednak wziąłeś od kogoś z hodowli?
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ryby to WF-y. Młode szczurki są jeszcze, mają 6-9 cm. Dopiero jak "ziewają" widać, że możliwości już mają całkiem spore. Wczoraj dostały żarcia na full i agresja wyłączyła się im totalnie. Wiszą sobie ławiczką i mają wywalone na siebie nawzajem. Fajnie wyglądają takie wyluzowane, zupełnie jak okonie stacjonujące pod jakąś kłodą albo pomostem. Ciekawe kiedy znowu zgłodnieją i wrócą do zadymiarskiego usposobienia. W każdym razie jestem mega zadowolony z wyboru. Mają wszystko co lubię - zadziorny charakter z odpowiednim wyglądem.
Pozdrawiam, Patryk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
O, to dzikusy, nie wspominałeś. Tym bardziej czekam na zdjęcia jak podrosną.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Niedawno widziałem te ryby z dużymi, wyrośniętymi i zazwyczaj agresywnymi pielęgnicami, których wielkość wynosiła od 20 do 35 cm. Żadna z nich nie mogła podskoczyć H. elongatus, bo od razu samiec ostro je atakował.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości