• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dieta dla Red cap

#1
Witajcie. Wiem że są bardzo wrażliwe i musi być dobra dieta możecie mi coś doradzić. Niebawem zalewam akwa do dojrzewania a później ryby ale pokarm już chcę mieć przed rybami.

Moje propozycje :

-OSI BRINE SHRIMP FLAKES 
-DAINICHI CICHLID Color Supreme Sinking
-NATUREFOOD PREMIUM CICHLID

to z suchych co dalej ???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(14-04-2016, 23:44 PM)Guban napisał(a): Witajcie. Wiem że są bardzo wrażliwe i musi być dobra dieta możecie mi coś doradzić. Niebawem zalewam akwa do dojrzewania a później ryby ale pokarm już chcę mieć przed rybami.

Moje propozycje :

-OSI BRINE SHRIMP FLAKES 
-DAINICHI CICHLID Color Supreme Sinking
-NATUREFOOD PREMIUM CICHLID

to z suchych co dalej ???
Zakładam, że pytasz o Lethrinops red cap.
To będą dorosłe ryby?
Jeśli tak to dobre będą pokarmy mrożone: lasonogi, artemia, drobny kryl, wodzień.
Co do suchych - odpowiednie będą wszelkiego rodzaju płatki z górnej półki, także te ze spiruliną. Granulat warto namaczać. Dobrym pokarmem granulowanym jest też jest JBL-Krill.
Lethrinops to ryba dość wrażliwa, dlatego ważna jest odpowiednia filtracja, regularne podmiany wody i unikanie przekarmiania.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Będą to młode. 3-4 cm zakup planuję w TAN MALU.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
W takim razie z mrożonek głównie cyklop (oczlik), z czasem wodzień i artemia.

Suchy to przede wszystkim delikatnie roztarte płatki, ewentualnie granulat przeznaczony dla młodych ryb.
OSI Brine shrimp flakes to dobry pokarm, ale twardy i gruby, więc warto go rozetrzeć w palcach, a nawet przez chwilę namoczyć.

Nie wiem, jakie akwarium dla nich planujesz, ale dobrze mieć większą grupę - min. 10 sztuk (z nieznaczną przewagą samic), dlatego warto kupić nie mniej niż ok. 15 maluchów.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Niestety 15 sztuk odpada bo mam tylko 300 l . Chciałem jedno gatunkowe , w układzie może 2+4/5 więc myślałem o 8 młodych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jak kupisz 8 młodych i wyjdzie z tego układ z 2 samicami, to i tak będzie klapa, a dokupić te ryby w rozmiarze dorosłym nie jest łatwo. Akwarium 120/50/50 (takie pewnie masz) nie jest szczególnie duże, ale dla młodych to nie problem, więc nadal uważam, że lepiej mieć z czego wybierać w przyszłości.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Tak 120/50/50. No wtedy będzie kicha , bardziej liczyłem na 2-3 samce a reszta samic. Chociaż to pewnie i tak loteria. Przy saulosi właśnie tak miałem na 8 osobników 3 samce i 5 samic się trafiło.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Przy tak małych rybach, płci nie da się rozróżnić. Wszystko jest kwestią rachunku prawdopodobieństwa, więc może być bardzo różnie Smile
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
No tak ale nie chce kupować dorosłych Smile Zawsze można odhodować sobie jakieś maluchy i wpuścić jak podrosnąBig Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości