• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [470] Disco

#31
(02-05-2016, 23:06 PM)piotrK napisał(a): Co tu dużo gadać - rosną i wyglądają coraz lepiej. Niebieski zaczyna być widoczny Smile
W świetle błyskowym tego nie widać ale jak poświeci na nie trochę światła zza okna to widać też trochę czerwonego. Taki cieniutki kolorowy filmik. Pojawia się na brzuchu i grzbiecie. Wygląda to zjawiskowo. Może uda się to kiedyś uwiecznić na fotce.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(02-05-2016, 23:13 PM)MatB napisał(a):
(02-05-2016, 23:06 PM)piotrK napisał(a): Co tu dużo gadać - rosną i wyglądają coraz lepiej. Niebieski zaczyna być widoczny Smile
W świetle błyskowym tego nie widać ale jak poświeci na nie trochę światła zza okna to widać też trochę czerwonego. Taki cieniutki kolorowy filmik. Pojawia się na brzuchu i grzbiecie. Wygląda to zjawiskowo. Może uda się to kiedyś uwiecznić na fotce.

Liczymy na Ciebię Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Holy shit jakie foty -masz chłopie talent i sprzęt więc kazda zmianaryb przez Ciebie będzie dla nas okazją na foty ryb jakich nigdzie nie ma.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Widać, że ryby trafiły w dobre ręce. Są coraz ładniejsze, a fotki....bajka.

GratulujęSmile

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Dziękuję wszystkim za miłe słowa. Ktoś może odpowie na pytania z postu #26 bardzo mnie temat tych nieregularnych pasków zastanawia a nie mogę doszukać się jednoznacznej odpowiedzi. Bezradny
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
(05-05-2016, 19:21 PM)MatB napisał(a): Dziękuję wszystkim za miłe słowa. Ktoś może odpowie na pytania z postu #26 bardzo mnie temat tych nieregularnych pasków zastanawia a nie mogę doszukać się jednoznacznej odpowiedzi. Bezradny
Mogę napisać tylko o własnych doświadczeniach.W literaturze nigdy nie znalazłem jasnej odpowiedzi ,ale może słabo szukałem.Obserwowałem te nieregularności u ryb z odłowu i ryb hodowlanych z różnych źródeł.W mojej ocenie nie ma to związku z pielęgnacja ,ponieważ ta zmiana była obserwowana również u ryb w doskonałej kondycji ,osiagajacych duże rozmiary i dobrze sie rozmnażających.Mało tego ,od rodziców o regularnych pasach ,zdarzało się u potomstwa kilka sztuk z nieregularnościami (najczęściej pas rozchodzący sie w Y lub zanikający na swoim przebiegu).Ryby te rozwijały się normalnie.Hodowcy uważali tą cechę za negatywną (chyba na tej zasadzie jak białe znaczenia u psów ,które mają byc całe czarne).Oczywiscie nie widziałem ryb z taką cechą na wystawach dyskowców .Reasumując to w mojej ocenia zwykła zmienność fenotypu.Jestem również ciekawy opinii innych praktyków.Opinie Niemców których pytałem kiedyś o to zjawisko były jednoznaczne : wada ta miała dla nich tylko znaczenie wystawowe a nie hodowlane w sensie praktycznym.Masz piękne ryby i to  jest najważniejsze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę fakt, że wzór melaninowy młodych osobników niekoniecznie musi być taki sam gdy dorosną. Tzn. z czasem te paski mogą ulec "wyprasowaniu".
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
(05-05-2016, 20:50 PM)wet-aqua napisał(a):
(05-05-2016, 19:21 PM)MatB napisał(a): Dziękuję wszystkim za miłe słowa. Ktoś może odpowie na pytania z postu #26 bardzo mnie temat tych nieregularnych pasków zastanawia a nie mogę doszukać się jednoznacznej odpowiedzi. Bezradny
Mogę napisać tylko o własnych doświadczeniach.W literaturze nigdy nie znalazłem jasnej odpowiedzi ,ale może słabo szukałem.Obserwowałem te nieregularności u ryb z odłowu i ryb hodowlanych z różnych źródeł.W mojej ocenie nie ma to związku z pielęgnacja ,ponieważ ta zmiana była obserwowana również u ryb w doskonałej kondycji ,osiagajacych duże rozmiary i dobrze sie rozmnażających.Mało tego ,od rodziców o regularnych pasach ,zdarzało się u potomstwa kilka sztuk z nieregularnościami (najczęściej pas rozchodzący sie w Y lub zanikający na swoim przebiegu).Ryby te rozwijały się normalnie.Hodowcy uważali tą cechę za negatywną (chyba na tej zasadzie jak białe znaczenia u psów ,które mają byc całe czarne).Oczywiscie nie widziałem ryb z taką cechą na wystawach dyskowców .Reasumując to w mojej ocenia zwykła zmienność fenotypu.Jestem również ciekawy opinii innych praktyków.Opinie Niemców których pytałem kiedyś o to zjawisko były jednoznaczne : wada ta miała dla nich tylko znaczenie wystawowe a nie hodowlane w sensie praktycznym.Masz piękne ryby i to  jest najważniejsze.
Mój niepokój budził fakt, że ryby z nie regularnymi pasami są najmniejsze ze stada i jest ich proporcjonalnie sporo bo 3 z 7. Rodzice jak wiadomo wystawowo-książkowy top pasy wzorcowe. Ciekaw jestem jak to wygląda u innych osób które brały ryby po tych rodzicach. Może ktoś się jeszcze wypowie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Witam,  to by dopiero było , jak by wszystkie osobniki były dokładnie identyczne ... Na takich zmiennościach opiera się właśnie teria ewolucji...  Zawsze byłem przeciwny kategoryzowaniu ryb ze względu na drobne różnice w odniesieniu od "wzoru". Tym bardziej ,że ten wzór został wymyślony przez ludzi ...  I chyba też dlatego długo nie przejawiałem żadnych chęci do hodowli dyskowców. Wszędzie gdzie natrafiałem na dyskusje o nich , ich przedmiotem był wygląd ryb ... a to płetwy niesymetryczne, pyszczek za wysoko, paski nie równe ... masakra jakaś (  bez obrazy massacra..Smile )  Dopiero gdy wpadła mi w łapki książka  Bleher Discus  zobaczyłem jakie to ciekawe ryby - ich zachowania społeczne, środowisko życia, zdobywanie pokarmu, wychów młodych - bajka...  

Ja staram się skupiac właśnie na tych aspektach w hodowli moich ryb ( tylko niech nikt mi tu nie pisze ,że nie ma wystaw satanoperek i dlatego nie mam się tym przejmować..Smile )

Swego czasu miałem B.wavrini które miały pogryzione płetwy ( pewnie od pirani) i które nigdy całkowicie nie odrosły ..  Przez cały jednak czas który je miałem , uważałem że sa jednymi z najpiękniejszych ryb amazonii .. poniżej ich zdjęcie .. 

Pozdrawiam i gratuluję pięknych ryb ! ( oraz udanego tarła ich  rodziców..Smile )
   
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Z takimi rybami to trochę jak z dziewczyną. Wolisz taką która ma zęby z przodu, jest bez brodawek i opadającej powieki, od tej z mankamentami w urodzie z bardzo ciekawą osobowością. Tongue
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości