• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [470] Disco

#21
Przyznawać się, kto jeszcze ma te ryby? Możemy się tu dzielić spostrzeżeniami i wymieniać uwagi na temat wzrostu, zachowania i wspólnie rozwiązywać ewentualne problemy. No, nie wstydzić sięWink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(14-04-2016, 14:57 PM)tatakuby napisał(a):
(14-04-2016, 14:09 PM)bernard napisał(a):
(13-04-2016, 20:39 PM)piotrK napisał(a):
(13-04-2016, 19:38 PM)Pley napisał(a): Aż zatęskniło mi się za miękkim SA Smile.
Twardym bądź, a nie miętkim Tongue
Piotrze, nie znamy dnia ani godziny.
Ja byłem "twardy" przez kilkanaście lat, a teraz "zmiękłem" już w 3 z 5 akwariów, a to chyba jeszcze nie koniec Smile

Ryby z tego tematu też mam Hura
Bernard spokojnie poczekamy az twardziel zmięknie Wink

p.s Masz dyski? O maj gat
Ano mam już czas jakiś Smile
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(14-04-2016, 14:57 PM)tatakuby napisał(a):
(14-04-2016, 14:09 PM)bernard napisał(a): Ryby z tego tematu też mam Hura
Bernard spokojnie poczekamy az twardziel zmięknie Wink

p.s Masz dyski? O maj gat
Normalnie wymiękłem Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Dyski dyskami, a co z Apisto?!? Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(14-04-2016, 18:53 PM)Ruki napisał(a): Dyski dyskami, a co z Apisto?!? Big Grin
Ruki, uwierz miały być i bardzo chciałem, ale wyszło jak wyszło i nie żałuję. Na razie na apisto pozostawiam mniejsze akwaria. Będę chciał w przyszłości coś tam dokoptpwać i w grę wchodzi kilka biotodomek albo jakis haremik dicrossusów. Ale do tego to jeszcze sporo czasu musi minąć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Przepraszam za post pod postem. Mam pytanko na temat pasów stresowych u dysków. 
Większość z mojej gromady ma klasyczne 9 pionowych pasów. Są jednak osobniki, które maja te pasy zanikające np w 2/3 długości albo rozdwajające się. Czym to jest spowodowane? Czy może być związane z moją niewłaściwa opieką, dietą czy może jest to coś co występuje u dysków w pewnym wieku i zaniknie z czasem? 
Naczytałem się różnych, często skrajnych, opisów w necie. Spotkałem opinie, że takie ryby z jakiegoś powodu są dyskwalifikowane przez część akwarystów. Ale nie mogłem nigdzie doczytać czemu.
Mi tam te nieregularne pasy nie przeszkadzają. Chciałbym jedynie wiedzieć czy nie wynika to z jakiś moich błędów i nie jest wyznacznikiem przyszłych kłopotów. Ryby śmigają po całym akwarium, jedzą jak trzeba, zachowują się normalnie. Są ciekawskie i śmiałe.
Ktoś coś w temacie zechce napisać? Z góry dzięki!

Edit. Jeszcze fotka. Chodzi mi dokładnie o takie zniekształcenia pasków jak na poniższym zdjęciu u obu osobników. Przejrzałem wszystkie dostępne fotki i filmiki z rybami od których pochodzą młode i takich pasów nie zaobserwowałem.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Jak tam placki sie maja ? A co do Twojego pytania ja ekspertem "genetyczno-paletowym" nie jestem Wink lecz ja bym sie nie przejmował ryby wyglądają jak dla mnie ze zdjęcia ze sa w dobrej kondycji nawet ,,kupa" kolor i konsystencja wzorowa haha. Dawaj foty i filmik bo ślinka mi cieknie jak na nie patrzę.
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Z kronikarskiego obowiązku melduję, że jedzą wszystko co wpadnie do akwarium i generalnie mają się dobrze. Jak dostają zieleninę to pasą się stadem jak krowy. Generalnie pocieszne rybyWink.


Załączone pliki Miniatury
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
No i masz przeje ... Lądujesz z tymi fotami na funpagu c.pl Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Co tu dużo gadać - rosną i wyglądają coraz lepiej. Niebieski zaczyna być widoczny Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości