• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [470] Disco

Co tam u Dysków?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Od ostatniego meldunku upłynęło sporo wody. To był dziwny czas. Zaczęło się fatalnie skończyło... sam jeszcze nie wiem jak.
Z powodów rodzinnnych (narodziny synaSmile, przprowadzka) akwarium zeszło na plan dalszy i skończyło się to fatalnie dla akwarium.
Opuszczone na 3 tygodnie, zaliczyło totalną katastrofę i z całej obsady padło prawie wszystko. To prawie to 3 dyski. Załamałem się kompletnie i myślałem o skasowaniu akwarium i wycofaniu się z hobby na jakiś czas.
Zajęty głównie dogladaniem własnego narybku postanowiłem ustawić karmnik automatyczny i czekać co z tego bedzie. 
Wielkie było moje zdziwienie kiedy po kolejnych 3 tygodniach wpadłem zabrać jakieś graty ze starego mieszkania i zobaczyłem to co pod spodem. Teraz nie wiem co mam robić bo musze przenieść akwarium a małych dyskietek nie chciałbym stracić. Jakieś sugestie?

Fotki takie sobie ale w akwarium syf, lampa błyskowa jeszcze w kartonie a rodzice raczej unikają pływania przy przedniej szybie. Przez te kilka tygodni, kiedy prawie nie widziłem, ryb stały się nieufne.

   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Z jednej strony szkoda z drugiej strony gratulacje (właściwie to podwójne) Big Grin Wydaje mi się - choć przydałaby się opinia eksperta - że młode są już na tyle duże, że można je odłowić i zaczać karmić artemią. Jedyne co to musiałbyś przygotować akwarium dla narybku i zalać je wodą z akwarium głównego.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Cześć,

Opisze jak u mnie wychowały sie Twoje ryby. Akwarium 150 cm długie, piasek, korzenie i para ryb. Mnóstwo syfu na dnie. Ryby pływały cały czas do sprzedaży z rodzicami. Nic nie odławiałam do oddzielnego zbiornika. Karmienie 4-5 razy dziennie. Mrożonki rozcierane, żywa moina, mrożony cyklop, plankton Naturefood. Ryby żerowały na rodzicach oraz na korzeniach, piasku, objadały gąbki. Ten sposó żywienia skonsultowałam z Heiko Bleherem i trzymałam sie tego. 
Możesz używać larw artemii, ale najważniejsze jest to, aby miały dostatek pokarmu.  Młode w naturze żerują na detrytusie! To bardzo wazny składnik diety młodych ryb. Spróbuj tak zrobić.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mateusz wysyłaj mi natychmiast połowę narybku Smile Ja odchowam Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mat, czy dalej moje zaklepanie młodych jest aktualne Big Grin? Szykować pieniądze na 375l Wink?
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(05-11-2017, 23:06 PM)Papja napisał(a): Mat, czy dalej moje zaklepanie młodych jest aktualne Big Grin? Szykować pieniądze na 375l Wink?

Ja postawię 450-tke nawet :p
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Na razie wyglada to tak, że odłowiłem jedna paletkę, tą nie od pary. Tym sposobem mam 470 litrowy kotnikWink. Akwarium nie sprzątane od niepamiętnych czasów wiec syfu jest trochę. Korzenie, piach też są na miejscu. 
Zobaczymy jak bedzie z tym karmieniem bo raz dziennie to mogę do nich zagladać ale żywy/mrożony pokarm 4-5 dziennie to niewykonalne na tą chwilę. Postaram się przenieść akwarium pod nowy adres, wtedy już będę mógł futrować towarzystwo. Mam jeszcze shrimpmix robiony dla dorosłych palet (agar agar, krewetki, szpinak, witaminy itp.) nada się?

Co do rozdawnictwa młodych to jak już odrośnie ogon od głowy i zobaczymy ile ich zostanie to pomyślę jak to sprawiedliwie rozdzielić. Pamietam o wszystkich, którzy zgłosili się poprzednioWink.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(06-11-2017, 10:48 AM)MatB napisał(a): Co do rozdawnictwa młodych to jak już odrośnie ogon od głowy i zobaczymy ile ich zostanie to pomyślę jak to sprawiedliwie rozdzielić. Pamietam o wszystkich, którzy zgłosili się poprzednioWink.

Mam nadzieję że jestem jednym z pierwszych w kolejce Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To ja poczekam az papja dostanie młode i rozmnoży xD
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości