• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pokarm na wybarwienie Red Head Tapajosow

#1
Witam mam pytanie Wink znalazlem takie o to ogloszenie 
http://olx.pl/oferta/ziemiojady-red-head...eKBs9.html
bardzo spodobalo mi sie wybarwienie tych ziemkow.. mam rowniez ziemki red head tapajosy , 3 sztuki takie ok 13cm i 7 mlodych 7/8 ktore dopiero sie wybarwiaja 
 MOJE Pytanie brzmi jak najlepiej wplynac na wybarwienie tych ryb? jakiejs specjalne  pokarmy na wybarwienie stosujecie? jakie swiatlo? a moze jakies inne czynniki? z Gory Dziekuje za kazdą odpowiedz ! Pozdrawiam !
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Niestety na wybarwienie największy wpływ mają geny. Dalej odpowiednie warunki (woda, temperatura, wystrój, oświetlenie). Zawsze też można postosować pokarmy wybarwiające (typu asta color tropicala).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Na wybarwienie nie ma nic lepszego niż cyclopeeze. Chociaż w przypadku ziemiojadów słabo cenowo wyjdzie. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Hikari cichli gold w wersji tonącej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(11-04-2016, 21:39 PM)s050197 napisał(a): Niestety na wybarwienie największy wpływ mają geny.

Dokładnie tak jest. Miałem ryby i dzikie i hodowlane i różnica jest kolosalna w nasyceniu barw. Barwy ryb hodowlanych są dużo bardziej stłumione i bledsze.
Te ryby co są w ogłoszeniu podejrzewam nieskromnie, że pochodzą ode mnie ;-) Jakiś czas temu wysyłałem je do Sopotu i kupujący mówił, że chce, aby dobrała mu się para, a resztę sprzeda.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Również karmienie żywymi oczlikami powoduje zintensyfikowanie czerwonej barwy u ryb. Nawet spore ryby mogą przez kilka godzin "cykać" sobie taki pokarm. Dość, że ładnie rosną to jeszcze pięknie się wybarwiają. Największy problem to pozyskanie czystych oczlików przez dłuższy czas. Na wiosnę i w jesieni występują najobficiej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości