• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Para pielęgnic w 450l CA

#21
Piotrze powiem Ci, że mnie zaskoczyłeś tym stwierdzeniem, bo przerobiłem hodowlane zebry w wielu zestawieniach, a u mojego szwagra były nieodzowną częścią wszelakich obsad i moim zdaniem to jedna z najbardziej pasujących ryb do innych gatunków.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
W sumie to może takie sklepowe nie zdominują akwarium, ale to takie ryby jak niektóre szczelinowce z tanganiki - są płodne, są doskonałymi rodzicami - nie boją się kilkunastokrotnie większych intruzów - a młode mają zwykle gdzie się chować, bo zbiorniki dla nich są dość kamieniste. Po np. przebojach filasa z C. spilurus (wiem, że to nie zebry... ale daleko do nich nie mają pod wieloma względami) to nie łączyłbym tych ryb z żadnym mniej 'ogarniętym" w kwestii opieki nad młodymi gatunkiem. Nawet - a może zwłaszcza - dużym.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Swoją drogą, jakie to ciekawe ze w akwariach potrafią się zachowywać niczym kukułki.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Meeki albo spilurus mogą być. Będą się wycierac, stawiać hetero.. Tylko że mając parkę Oscura jest duze ryzyko ogromnej agresji samca wobec samicy. O wiele lepszy układ to 2 pary hetero lub 1+2. Akwarium nie jest duże i średnio się nadaje. Można jednak próbować bo są to młode ryby jeszcze.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Oscura są w układzie 1+2 (tak mi się przynajmniej wydaje).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Ryba ubarwiona kontrastowo to przeważnie samiec, ale nie musi tak być. To przewodnik stada. Pozostałe ryby to loteria Smile Większą pewność masz jak dominujący ryb zacznie na uboczu przebywać z jeszcze jednym osobnikiem. To taki pierwszy etap dobierania się. Później ryby odbiorą rewir i jak nic im nie przeszkodzi wytrą się.
Poczekaj do tarla i możesz dać młode meeki czy inne mało agresywne mniejsze pielegnice.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości