• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Para pielęgnic w 450l CA

#1
Cześć, mam prośbę o pomoc w doborze obsady do zbiornika 150x50x60. Generalnie nie nastawiam się na kilka rodzajów pielęgnic, rozważam nawet opcję przeznaczenia zbiornika na jedną parę jakiego ciekawego gatunku + ew. obsada towarzysząca.
Akwarium powoli sobie dojrzewa na filtrze z dojrzałego zbiornika, jest więc czas na przemyślenie obsady. Parametry zmierzone po tygodniu od zalania:
Ph = 7,8
GH = 10
KH = 17
Mam swoich trzech faworytów, wolałbym jednak na tym etapie ich nie zdradzać, żeby nie zasugerować kierunku poszukiwań. Liczę, że pomożecie mi dobrać niekoniecznie popularną obsadę, jednak gwarantującą obserwację ciekawych zachowań.
Dodatkowo wrzucam fotkę pierwszej wersji zbiornika - wszelkie sugestie mile widziane.
Z góry dzięki za pomoc


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Przy jednej parze pielęgnic dałbym na dno jakiegoś (niekoniecznie biotopowego) suma- np Agamyxisa. Coś musi kontrolować ilość narybku/ ikry, bo samotna para to będzie klęska urodzaju. Chyba, że planujesz później inne ryby skarmiać narybkiem, to spoko Smile.

Przy takim akwarium ja bym pomyślał o mniejszych Parachromisach albo parce Salvini. Dobrej jakości salvini są bardzo efektowne
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Nie ukrywam, że myślałem o C. salvini. Dodatkowo zastanawiałem się nad T. nourissati i T. bocourti z perspektywą późniejszego przeniesienia do zbiornika 180cm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
jak salvinie to polecam sie mam takie 2 cm młode po parze sprowadzonej od Tilmana
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Nourissati i Bocourti będą miały za ciasno w 180 cm. Może Salvini i Heterospila?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(11-04-2016, 22:35 PM)piotrK napisał(a): Nourissati i Bocourti będą miały za ciasno w 180 cm.
Piotrze, myślałem o jednej z tych par - albo Nourissati albo Bocourti.

piotrK
Cytat:Może Salvini i Heterospila?
Masz na myśli jeden z tych gatunków czy ich połączenie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Wydaje mi się że i dla nouri i dla bocourti z czasem będzie za ciasno, chyba, że trzymałbyś jedną parę ale to zawsze ryzyko dla samicy.

Myślałem o połączeniu hetero i salvini. Obydwa gatunki są twarde więc powinno być ok.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Od dawna choruję na bocourti, ale nic na siłę. Jeżeli nie znajdę heterospili, spróbuję z bocourti i czymś, co rozproszy potencjalną agresję.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
No i wreszcie znalazłem heterospile Zacieszacz. Jeszcze raz podziękowania dla Jacka (jaca303), że zdecydował się sprzedać te ryby.
Intensywnie myślę nad towarzystwem dla nich i zastanawiam się, czy jednak połączenie z salvini nie jest ryzykowne? Może coś spokojniejszego?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Może Rocio ? Nie są nadmiernie agresywne, a w kasze nie pozwolą sobie dmuchać Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości