• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Moje czysta ;)

#21
Ja zawsze najbardziej zadowolony byłem z baniaków w których wystrój był przypadkowy Haha . Wkładamy kamienie bez ładu i składu gdzie popadnie, korzenie trzeba wrzucić żeby same opadły na dno i na koniec wiaderko piachu. Rotfl
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
[-] Post sensej otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(26-02-2023, 10:24 AM)sensej napisał(a): Ja zawsze najbardziej zadowolony byłem z baniaków w których wystrój był przypadkowy [Obrazek: haha.gif] . Wkładamy kamienie bez ładu i składu gdzie popadnie, korzenie trzeba wrzucić żeby same opadły na dno i na koniec wiaderko piachu. [Obrazek: rotfl.gif]
Fakt, jak tylko układam większe kamienie tak, żeby były jakieś groty terytoria, a i tak wiem, że ryby urządzą się po swojemu - i to jest najlepsze.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
No i ja też tak mniej więcej robię Smile Dziś dokończyłem dzieła z dnem i kamulcami. Jeszcze trochę zieleniny ubyło, ale chyba wyszło nieźle. Woda jeszcze mętna, ale już coś zaczyna prześwitywać.
   

Jak się wyklaruje, to wrzucę lepsze foto. Dojdą oczywiście jeszcze korzenie, ale inne niż te, co pokazywałem. Te wcześniejsze śmierdzą grzybem Bezradny
Dziś, gdy szukałem żwiru, znalazłem 2 inne, bardziej świeże Hura

More info soon... W przyszłą sobotę mają dotrzeć Panamiuski, a w następną Amatitlanie Smile
Liczę, że wszystko wypali...
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
[-] Post Martinezio otrzymał 2 Lubię to od:
  • piotrK, schmeichel
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Zapowiada się ciekawy zbiornik. Trzymam kciuki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
   
Cool
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
[-] Post Martinezio otrzymał 2 Lubię to od:
  • -KUBA-, piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Great potential, jak to mówią hamerykanie Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Dzięki Smile Na razie trochę tak łyso z tą ścianką kamyków, ale myślę, że jak dojdą 2 korzenie po obu stronach akwa, to będzie to lepiej wyglądało Smile
Na razie potrzymam Was w niepewności jednak - żebyście nabrali smaka na korzeniaka [Obrazek: haha.gif]
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(27-02-2023, 13:12 PM)Martinezio napisał(a): Dzięki Smile Na razie trochę tak łyso z tą ścianką kamyków, ale myślę, że jak dojdą 2 korzenie po obu stronach akwa, to będzie to lepiej wyglądało Smile
Na razie potrzymam Was w niepewności jednak - żebyście nabrali smaka na korzeniaka [Obrazek: haha.gif]
Faktycznie korzenie mogą się okazać koniecznie aby "złamać" linię do jakiej (na moje oko) zbyt mocno dąży ta konstrukcja z kamienia. Chodzi mi o linię szczytu tego murka. Ech nie wiem skąd u mnie to wizualne dążenie do tego, żeby celowe układanie akwarysty odtworzyło przypadkowy chaos jaki tworzy natura. Zresztą w takiej rzece też to podlega jakimś prawidłom dyktowanym przez nurt.

Pozdrawiam i życzę satysfakcji z procesu tworzenia jak i chowu ryb.


Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
[-] Post el_polako otrzymał 1 polubień od:
  • matheo
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Zapewne masz rację, ale jednak natura dysponuje większymi zasobami - głównie przestrzennymi. Ładując do baniaka o dł. 1m kamienie o średnicy 10cm i więcej, to trzeba się jakoś ograniczyć. Zwłaszcza, że konstrukcja musi być w jakimś stopniu stabilna, aby to się wszystko nie zawaliło Wink
Z resztą, jeśli korzenie nie poprawią wizualności na tyle, na ile oczekuję, to będę kombinował z ułożeniem kamyszków...
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
(27-02-2023, 15:50 PM)Martinezio napisał(a): Zapewne masz rację, ale jednak natura dysponuje większymi zasobami - głównie przestrzennymi. Ładując do baniaka o dł. 1m kamienie o średnicy 10cm i więcej, to trzeba się jakoś ograniczyć. Zwłaszcza, że konstrukcja musi być w jakimś stopniu stabilna, aby to się wszystko nie zawaliło Wink
Z resztą, jeśli korzenie nie poprawią wizualności na tyle, na ile oczekuję, to będę kombinował z ułożeniem kamyszków...
Stabilność może zapewnić silikon w wersji dla cierpliwych lub filc/wata syntetyczna i klej cyjanoakrylowy jak to robią aquascaperzy - wersja błyskawiczna.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości