• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 100 Litrów Ameryki Południowej

#1
Witam wszystkich od jakiegoś czasu kompletuje sobie zbiornik na biotop Ameryki Południowej. Zbiornik o wymiarach 50 cm x 50 cm x 40 cm h, zbiornik z panelem zewnętrznym który u mnie będzie służyć jako doniczka dla korzeni roślin zielonych do filtracji biologicznej. Od kilku dni już zaczynam się bawić przyrządzaniem go i na dzień dzisiejszy etap zakończony gdyż zwierzaki zostaną wpuszczone w kwietniu ponieważ mam teraz wyjazd służbowy.

Sprzęt będzie tu dodawany systematycznie jak zostanie zainstalowany, będę dążyć też do w miarę pełnej automatyzacji.

Sercem zbiornika bedzie AquaEl Ultramax 2000
Oświetlenie to Astra20
Komputer pH SQCmini - z czasem pewnie zostanie dołożone CO2 jeśli będzie to konieczne
Grzałka - nie planuje chyba że będą spore spadki.

testów na razie nie robię może dla kontroli przed wyjazdem.

Rośliny nie planuje za dużo: anubias nana, kawałek microsorium i kilka sadzonek samolus valerandi

Obsada: - i tu rodzi się pytanie do was o ilość i ewentualnie co dołożyć do tego

- Corydoras habrosus - myślę że z 10 szt
- Apistograma Borelli Opal - tu mam wątpliwości ile szt bo myślałem o 5 szt
- ewentualnie propozycje

tu wstawiam już kilka zdjęć:
   
   
   
   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Cześć dla pielęgniczek lepszy był by zwykły piasek dla corydoras z resztą też. A poza tym oba gatunki będą trzymać się raczej blisko dna i może być zbyt ciasno.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dla borellii nie ma potrzeby tak klasie wody. Odczyn w zakresie 6.4-6.8 jest optymalny.

Sam wymiar baniska jest niezły, ale niestety aranżacja słabo dzieli na terytoria. Trudno będzie zmieścić więcej niż 1+2 borellek. No i niestety odkryty baniak to proszenie się o suszki.

Co to za piasek?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(27-02-2024, 00:47 AM)Ruki napisał(a): Dla borellii nie ma potrzeby tak klasie wody. Odczyn w zakresie 6.4-6.8 jest optymalny.

Sam wymiar baniska jest niezły, ale niestety aranżacja słabo dzieli na terytoria. Trudno będzie zmieścić więcej niż 1+2 borellek. No i niestety odkryty baniak to proszenie się o suszki.

Co to za piasek?

Dzięki za odpowiedź więc będę musiał zmienić obsadę.
Podłoże aktywne
Dziś pH już mam wyższe bo 6,25 choć mam wrażenie że sonda źle wskazuje i zrobię testy dla porównania.

Edit tak jak podejrzewałem teraz pH jest na poziomie 6,35
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Tak teraz pomyślałem a co byście powiedzieli na p.Ramirezy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości