• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pierszwa tanganika w życiu-54l :]

#1
Przy okazji grzebania w akwariach, postanowiłem wykorzystać wolne akwarium o pojemności 54l na tanganikę.Kamienie i muszle znalazłem u siebie na polu, całośc wyniosła mnie nic :p Mam plan wpuścić tutaj harem muszlowca wielopręgiego.            
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Troszkę mało stabilnie chyba te kamyczki leżą. Gdy multiki zaczną urządzać akwarium po swojemu mogą być pewne kłopoty z tego tytułu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Miałbyś więcej takich muszli? Big Grin

Fajne akwa ale jakoś mnie tapeta razi Wink tzn chyba bym tam czarną widziała albo strukturalną a'la kamienie Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dobrze, że jest niebieska, bo choć czarna wygląda elegancko to w jeziorze woda ma niebieski "odcień" Smile Problem jest tutaj taki, że potem trzeba je czyścić z glonów.

Faktycznie, te kamienie stoją na jakimś styropianie? Czy bezpośrednio na piasku?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Piotrze, od lat mam różne "tapety", także niebieskie i niezwykle rzadko muszę je czyścić Smile Wszystko jest kwestią oświetlenia i filtracji. Czasami nawet chciałem mieć zaglonioną tylną szybę, ale słabo to wychodziło o ile nie skierowałem światła bezpośrednio na nią. Warto spowodować lekkie zacienienie tylnej szyby. Ryby czują się wówczas bezpieczniej, a efekt wizualny jest lepszy. Wystarczy położyć kawałek "czegoś" na szybie nakrywkowej - a tak przy okazji - w tym akwarium nie widzę przykrycia. To zły pomysł.

Kamienie rzeczywiście mogą spowodować pęknięcie dna akwarium o ile nie ma pod nimi jakichś podkładek, a obsadę stanowią ryby kopiące (takie jak multiki)
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
54 litry to zbyt mały zbiornik dla multików. Minimalna długość dla grupy to 80 cm długości. 

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Muszle to zwykłe winniczki, znalezione w 10 minut na polu :p
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości