• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Cięcie szkła , rozklejanie akwarium , klejenie.

#11
Mam gotowe formatki. Muszę tylko silikon zamówić a nie bardzo wiem ile.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Bez praktyki tego nie wyliczysz, klejąc pierwszy raz musisz kupić pewną ilość i liczyć się, że zabraknie Tongue
Ja kupowałem w foliowych kiszkach i też musiałem dokupić. Nie podpowiem ile kupić kartuszy bo to zwykła loteria przy pierwszym klejeniu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
szajse....
A to właśnie na Ciebie liczyłem z pomocną odpowiedzią

Talknięte z tapka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Hej,

Na akwarium 200x60x45h nie wiem jak dużą chcesz dawać spoinę, ale średnio 4-5 tubek to powinno starczyć przy większej spoinie....
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Szyby cięte na spoinę 2mm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Na poczatek powiem, że nie podjął bym się rozklejania starego akwa i klejenia z niego nowego. Jak kleiłem (pomagałem Waldkowi (Thewald) swoje 200x60x55h to wiem o czym piszę. Do cięcia szyb.jak i do wszystkiego trzeba miec pewną rękę-wierzyc w to co się robi to podstawa - i żadne oleje tylko przeczyścić krawędzie denaturatem przed klejeniem i krzywka do zbierania nadmiaru silikonu potrzebna, potem trochę mydła na palec aby wyrównać/dpcisnąć spoinę.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(27-01-2017, 18:14 PM)novi napisał(a): Na poczatek powiem, że nie podjął bym się rozklejania starego akwa i klejenia z niego nowego. Jak kleiłem (pomagałem Waldkowi (Thewald) swoje 200x60x55h to wiem o czym piszę. Do cięcia szyb.jak i do wszystkiego trzeba miec pewną rękę-wierzyc w to co się robi to podstawa - i żadne oleje tylko przeczyścić krawędzie denaturatem przed klejeniem i krzywka do zbierania nadmiaru silikonu potrzebna, potem trochę mydła na palec aby wyrównać/dpcisnąć spoinę.

Novi nie wiesz co piszesz Tongue To sama przyjemnośc Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Jak kleił ze mną moje 720cia to tez patrzyłem na to jak na wiedzę tajemną. Z perspektywy czasu wiem że więcej tam było czarowania niż faktycznej roboty. Wystarczy że ręce nie są obie lewe i nie widzę niż trudnego w klejeniu akwarium. Fakt że trzeba trochę zręczności i wprawy aby całość nie tylko się trzymała ale i jakoś wyglądała.

Talknięte z tapka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Do czyszczenia krawędzi klejonych denaturat itp, żadna ropa itp wynalazki...
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(30-01-2017, 09:46 AM)arsik napisał(a): Do czyszczenia krawędzi klejonych denaturat itp, żadna ropa itp wynalazki...
a taki aceton lepszy. / np jak już Ktoś użył oleju przy cięciu szkła :-)
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości