• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Paretroplus menarambo

No młode zachowują się jak ławica małych błazenków. Smile 

Wet_aqua - co ile podmieniasz wodę przy takim stadzie?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(11-12-2017, 11:10 AM)piotrK napisał(a): No młode zachowują się jak ławica małych błazenków. Smile 

Wet_aqua - co ile podmieniasz wodę przy takim stadzie?
To małe ryby i mała grupa ( 70 szt .) i wszystko oczywiście zależy od filtracji . Akwarium ma 160 l , przy intensywnym karmieniu ok. 50 % wody rozłożone na codzienne podmiany. Czasami trochę mniej jeżeli nie wystarczy czasu . Za miesiąc lub nawet szybciej muszą być przeniesione do większego akwarium. Akurat na tym filmie faktycznie poruszają się jak małe błazenki ale to wynik również nowego akwarium i ich ostrożności. Tak pływają najczęściej jak są jeszcze młodsze. Później , bardziej rozpraszają się po zbiorniku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
A co planujesz zrobić z młodymi ??
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jest kilka zamówień ( poza Polską) jak również otrzyma je w prezencie Damian ( Forest). Jakie będzie dalsze zainteresowanie tymi rybami u nas trudno powiedzieć, ale patrząc na "sukces" P. menarambo nie mam większych złudzeń. Zresztą dla mnie jest ważne, że te ryby są dla mnie bardzo interesujące. W 2018 będę ograniczał ilość uzyskiwanego od Paretroplus narybku i będę redukował ilość ryb dorosłych do 2-3 par z każdego gatunku. Czas pokaże w jakim kierunku wszystko się potoczy.

(11-12-2017, 22:15 PM)wet-aqua napisał(a): Jest kilka zamówień ( poza Polską) jak również otrzyma je w prezencie forest ( Forest). Jakie będzie dalsze zainteresowanie tymi rybami u nas trudno powiedzieć, ale patrząc na "sukces" P. menarambo nie mam większych złudzeń. Zresztą dla mnie jest ważne, że te ryby są dla mnie bardzo interesujące. W 2018 będę ograniczał ilość uzyskiwanego od Paretroplus narybku i będę redukował ilość ryb dorosłych do 2-3 par z każdego gatunku. Czas pokaże w jakim kierunku wszystko się potoczy.
Przepraszam , odpowiedź dotyczy narybku P. damii . Młode menarambo są powoli sprzedawane, aktualnie poza ostatnią grupą maluchów nie pozyskuje narybku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Po miniaturce pierwszego filmu pomyślałem że dorosła ryba ma taki guz czołowy, haha Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(17-01-2018, 20:56 PM)piotrK napisał(a): Po miniaturce pierwszego filmu pomyślałem że dorosła ryba ma taki guz czołowy, haha Big Grin
OK. Piotr wszystko jest w porządku.

(17-01-2018, 20:56 PM)piotrK napisał(a): Po miniaturce pierwszego filmu pomyślałem że dorosła ryba ma taki guz czołowy, haha Big Grin
OK. Piotr wszystko jest w porządku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Witam wszystkich, jestem tu całkiem nowy i mam odrazu pytanko gdzie kupie te ryby? jestem z poznania. pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(23-02-2018, 11:47 AM)sebapoznań napisał(a): Witam wszystkich, jestem tu całkiem nowy i mam odrazu pytanko gdzie kupie te ryby? jestem z poznania. pozdrawiam
Pewnie już dostałeś wiadomość ale powtórzę . Sklep KAKADU Warszawa ul. Głębocka 13 . Są ryby dorosłe i młode pochodzące z mojej hodowli.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
W piątek wysłałem do nich maila z zapytaniem i do dziś nie mam info, może jutro coś napiszą. A może prywatnie ktoś ma te rybki na sprzedaż?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości