• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Paretroplus menarambo



Kolejne małe P. menarambo zaczynają przyjmować pokarm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:


Gratulacje dla Damiana i Pauli. Trzymam kciuki za dalszą opiekę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
A jednak to pielęgnice, skoro się opiekują... Wink
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wiem , że mało osób interesuje się tymi rybami ale jeżeli uda się projekt jaki realizuje Damian to będzie coś . Ponieważ larwy P. menarambo nie zbijają się w "zwartą drgającą grupę"  a raczej rozprzestrzeniają się po dnie ( sztuczny odchów bez rodziców)  najprawdopodobniej ( tak jak widać na filmie) rodzice  rozkopują lej w podłożu aby kontrolować sytuację lub utrzymują je w innym zagłębieniu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(20-10-2017, 16:50 PM)wet-aqua napisał(a): Wiem , że mało osób interesuje się tymi rybami ale jeżeli uda się projekt jaki realizuje forest to będzie coś . Ponieważ larwy P. menarambo nie zbijają się w "zwartą drgającą grupę"  a raczej rozprzestrzeniają się po dnie ( sztuczny odchów bez rodziców)  najprawdopodobniej ( tak jak widać na filmie) rodzice  rozkopują lej w podłożu aby kontrolować sytuację lub utrzymują je w innym zagłębieniu.

Myślę,że wiele osób interesuję się tymi pięknymi rybami tylko ograniczają ich możliwości zapewnienia im odpowiednich warunków (wielkość zbiornika itp.).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Widziałem już filmik, Forest mi podesłał i byłem miło zaskoczony. Prawdopodobnie potrzebują czasu/doświadczenia i odpowiednich warunków w akwarium, których nikt być może nie zgłębił bo ryby nie obserwowane w naturalnych warunkach. Dodatkowo chęć pozyskania jak największej ilości młodych przez niewielką ilość hodowców był bardziej priorytetowy.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Czyli standardowo - z rzadkimi rybami większości akwarystów brakło cierpliwości.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Sprawy mają się bardzo dobrze. Dzisiaj miałem przyjemność obejrzeć film obrazujący opiekę rodziców nad gromadką pływającego narybku. Bardzo miły obrazek. Jeszcze raz gratulacje dla Damiana ( Forest Demon) za pomysł, cierpliwość a co najważniejsze sztukę zrozumienia potrzeb ryb. Odnosząc się do komentarzy w wątku, to nie tylko posiadanie dużych akwariów limituje zainteresowanie tymi rybami. To są naprawdę " trudne" ryby z wielu powodów i część początkowo zainteresowanych ich hodowlą może się szybko zniechęcić do ich utrzymywania.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Szkoda, że przez jego brak dystansu do samego siebie nie dowiemy się tego od niego na forum.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jak to w zeszłym roku szło? "Nic o nas, bez nas"?
Uważam, że trochę nie na miejscu jest dalsze ciągnięcie tego wątku.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości