• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Paretroplus menarambo

#21
Moze troche za wczesnie na prezentacje, poniewaz jest to poczatek drogi do wyprowadzenia naprawde malego narybku po ciezkim transporcie.Dzisiaj jedza bardzo dobrze ( karmienie malymi porcjami przez caly dzien).Po poludniu przywiozlem kolejne dwie male rybki i dopiero patrzac na nie ,uswiadomilem sobie co moga zdzialac dwa dni troskliwej opieki.Zostaly umieszczone w innym akwarium z narybkiem.Piotrze,bardzo trudno zrobic im zdjecia amatorskim sprzetem.Postaram sie nakrecic jakis filmik.Stan ilosciowy na dzisiaj to 53 szt..Widze spore roznice w wielkosci i pozniej trzeba bedzie je segregowac w celu zapewnienia w miare rownego wzrostu.Przepraszam za brak polskich znakow ale dzisiaj musi tak byc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Myslę że gdyby w prezentacjach było czasami więcej informacji a nie zdjęć to forum by na tym nie ucierpiało. Zatem melduj a jak będziesz mógł to pokaż jak wyglądają te maluchy Okok Trzymam kciuki, pewnie nie tylko ja.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Trzymanie kciukow bardzo sie przyda.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Wet-aqua, Forest Daemon i reszta czytelników tematu Smile

Oto świeższy raport z obecności P. menarambo w jeziorze Tseny, być może trafiłeś już na tę informację:
http://scientistatwork.blogs.nytimes.com...more-11793

Pochodzi z 2011 roku i mówi o tym, że P. menarambo jest obecny w tym akwenie, ale i tak są tam też gatunki introdukowane. Na razie nie znalazłem świeższych informacji, ale jak wynika z tego wpisu, dostęp do jeziora jest bardzo trudny.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(23-03-2016, 22:34 PM)piotrK napisał(a): Wet-aqua, Forest Daemon i reszta czytelników tematu Smile

Oto świeższy raport z obecności P. menarambo w jeziorze Tseny, być może trafiłeś już na tę informację:
http://scientistatwork.blogs.nytimes.com...more-11793

Pochodzi z 2011 roku i mówi o tym, że P. menarambo jest obecny w tym akwenie, ale i tak są tam też gatunki introdukowane. Na razie nie znalazłem świeższych informacji, ale jak wynika z tego wpisu, dostęp do jeziora jest bardzo trudny.
Dziekuje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Kolejny dzien z tymi niezwyklymi rybami.Prezentuja dosc ciekawe zachowania i sa dosc agresywne miedzy soba.Staly sie jeszcze bardziej aktywne i zarloczne.Mam nadzieje,ze nie bedzie wiecej strat poza jedna mala  ktora poddalem eutanazji.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Widzę, że dawkujesz napięcie Milczek. Kiedy fotki?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Zapewniam Cię ,że nie jest moim celem dawkowanie napięcia. Gdyby to nie był Paretroplus menarambo ,nigdy bym nie zaryzykował takiego zakupu. To są naprawdę bardzo małe ryby .Zrobienie dobrego zdjęcia czy filmu wymaga absolutnie profesjonalnego sprzętu. Obecnie dla mnie najważniejsze jest by wyprowadzić je na prostą. W niedzielę minie tydzień
od momentu kiedy je przywiozłem. Być może stracę jeszcze jedna rybę. Według wstępnej oceny, w pierwszym dniu obserwacji, mogło odpaść 5-6 sztuk. Dwie ostatnio przywiezione rybki przebywające  z innym narybkiem pielęgnic mają się dobrze. Najważniejsze ,że cała grupa jest  po pierwszym odrobaczeniu co dało efekt wzrostu apetytu. Wydaje się również ,że lepiej oddychają. Lekko zmieniło się ubarwienie,przechodząc
w tonację szaro -żółtą. Nadal poszukuje następnych P. menarambo , a co z tego wyniknie zobaczymy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Jest  cień szansy na sprowadzenie następnych ryb z jednej z hodowli europejskich. Byłoby świetnie jeżeli się uda. Obecne ryby czują się coraz  lepiej, co bardzo mnie cieszy. Jutro mija tydzień od przywiezienia. Trudno mówić o jakimś istotnym przyroście ale są nieco większe i mam wrażenie , że odzyskały trochę masy ciała ( o ile w ich przypadku można mówić o masie).Rozśmieszają mnie ich oczy ,które robią wrażenie jakby wszystko widziały. Dzisiaj zamówiłem akwarium o wymiarach 200x70x60 .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
(26-03-2016, 21:08 PM)wet-aqua napisał(a): Jest  cień szansy na sprowadzenie następnych ryb z jednej z hodowli europejskich...

Jestem gotów ... Wink
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości