• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Paretroplus menarambo

#1
Witam, prosiłbym o jakieś spostrzeżenia odnośnie tego Madagaskarskiego klejnotu.
Hodował ktoś /hoduje?  Bądź obserwował zachowania ryb z rodzaju paretroplus? Jaka długość akwarium?  Jak z agresja? 
Dzięki z góry za odpowiedzi
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
http://www.malawicichlidhomepage.com/aqu...rambo.html
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Szukałem tych ryb bardzo intensywnie i czasami daleko od Polski.Informacje otrzymałem ze Śląska ,że ryby są w jednym z warszawskich sklepów.To właśnie siła Tego Forum i życzliwość Kolegów i ich chęć do szczerej pomocy.(gorące podziękowania dla Damiana).Byłem w trakcie bardzo zajety ale jak najszybciej pojechałem (wcześniej rezerwując zakup telefonicznie) żeby zobaczyć ryby.Maleństwa o rozmiarze 1,2-1,5 cm tylko kształtem przypominają Paretroplus. Zostały zaimportowane najprawdopodobniej z Indonezji gdzie Paretroplusy są hodowane (głównie menarambo i maculatus).Osoba sprzedająca nie dawała gwarancji ,że jest to P.menarambo ale napewno Paretroplus. Kilka lat temu widziałem narybek P.menarambo przywieziony z Rosji i ryby które kupiłem to 95% P.menarambo. Początkowo chciałem kupić 20 szt. ale ponieważ z pewnością kilka ryb "wypadnie",ostatecznie zdecydowałem się na zakup całej grupy (52 szt.).Z tego oczywiście 10 szt. dla Damiana.Od godz.12 ryby przebywają w WET-AQUA i są delikatnie rozkarmiane. .Woda pH 7,5 temp.28 C .750 mS .Nawet te najsłabsze starają się być bardzo dzielne.Po kwarantanie (badania kału i ewentualnych padłych ryb) będą przeniesione do zbiornika docelowego.Jeżeli się nie pochorują przez najbliższe 2 tygodnie powinno być dobrze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Niesamowita informacja, mam nadzieję, że to będą te których szukałeś. Nie ukrywam, że sam przygarnął bym małą grupkę dla siebie Smile
Mam nadal jeden spory zbiornik wolny a ryb, których do niego szukam nie widać więc jak byś miał potrzebę pozbycia się nadmiaru to... Big Grin
Trzymam kciuki.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Oczywiście ,że nie będę utrzymywał tak dużej grupy ale dzisiaj jest za wcześnie żeby "dzielić skórę na niedźwiedziu".Mogę ponieść porażkę.Jakakolwiek choroba dla tak małych ryb i do tego w słabej formie to wyrok.Czas pokaże.Nadal poszukuje ryb z tego gatunku z innych źródeł ale import z USA lub Kanady jest kosztowny i ryzykowny.Najlepiej jest je sprowadzić z Niemiec ,Francji lub Holandii.Mam nadziej ,że się uda.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
A jaka w końcu cena była jak to nie tajemnica?  To ja powiedziałem o nich Damian owi.  Jak rozpytywalem w amusteli  mówili że jakieś 60 zł /szt,  ale kazali czekać do soboty z ceną. UsmiechJakieś 2/3 miesiące temu były w ofercie takie 4/5 cm.  Piękne jak morskie pokolce z wyglądu.  I te czerwone obwodki płetw- bajka jednym słowem.  Te większe były 90 zł /szt
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Cieszę się że je dorwałeś. Jeszcze bardziej cieszy mnie to że ten gatunek pojawił się na forum. Smile Ponoć największy zabójca dla pielęgnic z Madagaskaru to ospa, więc tej choroby należy się bezwzględnie wystrzegać.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(20-03-2016, 17:57 PM)wet-aqua napisał(a): Oczywiście ,że nie będę utrzymywał tak dużej grupy ale dzisiaj jest za wcześnie żeby "dzielić skórę na niedźwiedziu".Mogę ponieść porażkę.Jakakolwiek choroba dla tak małych ryb i do tego w słabej formie to wyrok.Czas pokaże.Nadal poszukuje ryb z tego gatunku z innych źródeł ale import z USA lub Kanady jest kosztowny i ryzykowny.Najlepiej jest je sprowadzić z Niemiec ,Francji lub Holandii.Mam nadziej ,że się uda.

Ja nie mówię, że to ma być "dzisiaj" Smile nauczyłem się cierpliwości w zdobywaniu ryb, które mnie interesują. Temat Twoich poszukiwań trochę mnie ominął więc teraz chciałem jedynie zasygnalizować, że również jestem zainteresowany jeżeli nadarzy się okazja.
Odnośnie poszukiwania ryb - czasami dobrze połączyć siły chociażby dla zmniejszenia kosztów przesyłki, więc jeżeli trafisz na jakiś trop to pamiętaj, że nie koniecznie jesteś sam Smile
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
O tym Piotrze właśnie myślałem.

(20-03-2016, 18:34 PM)filas napisał(a):
(20-03-2016, 17:57 PM)wet-aqua napisał(a): Oczywiście ,że nie będę utrzymywał tak dużej grupy ale dzisiaj jest za wcześnie żeby "dzielić skórę na niedźwiedziu".Mogę ponieść porażkę.Jakakolwiek choroba dla tak małych ryb i do tego w słabej formie to wyrok.Czas pokaże.Nadal poszukuje ryb z tego gatunku z innych źródeł ale import z USA lub Kanady jest kosztowny i ryzykowny.Najlepiej jest je sprowadzić z Niemiec ,Francji lub Holandii.Mam nadziej ,że się uda.

Ja nie mówię, że to ma być "dzisiaj" Smile nauczyłem się cierpliwości w zdobywaniu ryb, które mnie interesują. Temat Twoich poszukiwań trochę mnie ominął więc teraz chciałem jedynie zasygnalizować, że również jestem zainteresowany jeżeli nadarzy się okazja.
Odnośnie poszukiwania ryb - czasami dobrze połączyć siły chociażby dla zmniejszenia kosztów przesyłki, więc jeżeli trafisz na jakiś trop to pamiętaj, że nie koniecznie jesteś sam Smile
Być może trzeba będzie razem pojechać do jakiegoś miejsca w Europie.Czas pokaże.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
To już w ogóle polecam się w razie czego - lubię podróżować w poszukiwaniu ryb Wink
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 5 gości