• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pomoc w obsadzie.

#11
Możesz spróbować z 1+2 Inek oraz 1+2 agassizii. Jeśli same Inki to bym bardziej spróbował z układem 3+3, ewentualnie 3+4. Jednak bądź przygotowany na to, ze przy tarle będziesz musiał redukować obsadę.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Tydzień temu wpuściłem 10 sztuk zwinnika Blehera.Dziś zaglądam do akwarium i widzę 8 matwych sztuk z poobgryzanymi płetwamiSad Dotychczas nie widziałem u inek żadnej agresji.Ok 3 dni temu dodałem do zbiornika sporą porcję rogatka sztywnego. Czy mogło to mieć wpływ na obecną sytuację w zbiorniku?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Rogatek pobiera duza ilosc azotu z wody i teoretycznie daje schronienie ale jak widac tu nie poszlo za dobrze. Nie slyszalem nic o tym zeby niski poziom azotu wplywal na agresje u ryb Wink mysle ze poprostu apisto robia sobie miejsce szykujacsie do tarla
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Być może i to wlaśnie jest przygotowanie do tarła. Chodziło mi raczej o to, że apisto pływały przy dnie wśród gałęzi i liści a zwinniki w wolnej toni. Gdy toń została w dużej mierze przesłonięta rogatkiem to być może apisto potraktowały je jako pokarm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
W zbiorniku nadal pływają dwa pozostałe zwinniki i ogólnie panuje spokój. Apisto ich nie atakują.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości