• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: "Czarne wody" Jakie światło dla pielęgnic?

#1
Witam. Zakładałem poprzednio temat z wymiarami akwarium, teraz myśle nad światłem. Obecnie miałem bardzo jasne philipsy i podejrzewam że to była jedna z przyczyn chowania się ryb po kokosach i tak dalej, a gdy zgaszałem wychodziły. Chciałbym też mieć neonki, z 50 sztuk zakładam będzie ok do akwa 120cm. Widziałem je w sklepie roślinyakwariowe.pl w akwarium lekko "zadymionym", coś ala czarne wody i wyglądały rewelacyjnie. Wracając do świateł, jaki zestaw świateł kupić dla pielęgnic, żeby nie były za jasne, ale jednocześnie coś tam rosło? I zamówić pokrywę z t5 czy t8? Planuję jakieś roślinki, ale raczej mniej wymagające. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam! Ps.: Dla red head tapajos to nadal za małe akwarium tak? Moja wymarzona obsada to tapajosy, sporo neonek i na dnie z 8 kirysków pand + parka glonków L201 Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Przy czarnych wodach nie ma sensu dawać więcej niż 0,2-0,3 W/l(świetlówki). RHT zjedzą Ci neony. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Kup listwę ledową z regulacją -jasno ciemno i sprawa załatwiona.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Podobno red head żyją spokojnie z rhodostomusami, to czemu neony by miały zjeść? Tongue Mógłbym prosić o linka do jakiejś aukcji z taką listwą z regulacją? I z odpowiednią długością do akwarium120cm, ale tak żeby coś tam jednak przy tym rosło.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Bo rhodostomusy rosną prawie 1,5 raza większe niż neony?!? Smile A i tak stadko rhodostomusów byłoby co pewien czas uszczuplane. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
No oki, w takim razie rezygnuje z tapajosów Tongue Mogę w zamian za to jakieś dwa rodzaje mniejszych pielęgnic? Np połączyć czerwonobrzuche ze szmaragdowymi?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
To nie ryby z czarnych wód, poza tym tej wielkości Pelvicachromisów nie połączysz w takim akwarium.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Wracając do światła. Co w takim razie konkretnie kupić do takiego akwa, żeby jakieś tam standardowe roślinki rosły (dam jeszcze ziemię pod piasek kwarcowy) i zarazem żeby nie raziło to pielęgniczek?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
http://sklep.roslinyakwariowe.pl/oswietl...ms9ej5g7q0
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ale do pokrywy T8, nie wiszący.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości