• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Narybek Rocio octofasciata

#1
Siemka.
Mam kilka pytan co do hodowli niebieskoluskich.
Mam problemy z wylegiem artemii, latem problem zniknie ale poki co jest jak jest. Probowal ktos z Was odhowac narybek tych pielegnic na innym pokarmie. Najlepiej omijajac wszelkiego rodzaju hodowle.

Probowalem juz z pokarmami suchymi micro i rozdrobnionym jajkiem, rybki slabo to pobieraly.

Druga sprawa to jak czesto karmic i w jakich odstepach czasowych. Bywa, ze nie ma mnie w domu kilkanascie godzin.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ja zawsze stosuję artemię JBL w płynie(Nobil Fliud). Karmimy kilka razy dziennie zakraplając kilka kropli artemii w chmarę maluchów. Filtracja w tym czasie musi być wyłączona. Z mrożonek polecam oczlik.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Po jakim czasie przechodzisz na oczlika ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ciężko powiedzieć gdyż zależy to od tego jak szybko rośnie narybek.Najlepiej będzie jak z kosteczki odłupiesz kawałek i rozpuścisz go w wodzie,potem podaj go rybom.Jak dobrze pamiętam to około 2-4 tygodniowe ryby już mogą go zjeść.Obserwuj narybek i jeśli dadzą rade go zjeść to odpowiedz jest gotowaSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ok, dzięki za odp. bo podłamuje mnie już odhowanie tych maluchów. Zwłaszcza, że chcę niedługo zająć się innym gatunkiem, pewnie będzie trudniej. A ponoć z pielęgnicami taka prosta sprawa Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Pozostaje tylko cierpliwość i na pewno dasz radęSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Taki zestaw jak poniżej i poradzisz sobie z większością narybku pielęgnic, bez zakładania hodowli.

1. Artemia bezszypułkowa - gotowa do karmienia
https://www.akwarystyczny24.pl/artemia-d...-3947.html
2. Pokarm granulowany Hikari dla narybku - powoli tonący pokarm granulowany, bardzo drobne granulki o różnej wielkości bardzo chętnie pozerane przez narybek od pierwszych dni
https://www.akwarystyczny24.pl/hikari-fi...p-159.html

Sprawdzone osobiście i stosowane nadal. Smile
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Nie masz problemu z tonieciem tej artemii ? Rozne opinie czytalem o tej dekapsulowanej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Mam dokładnie tą samą z linka który podałem, zero problemów z tonięciem. Sypię odrobinę na wodę i praktycznie w ciągu 5 minut wszystko samo tonie. Jest jeszcze jeden plus tej artemii - wychodzę z domu wcześnie rano, ryby mają ciemno a ja sypię im to do akwarium. Artemia zatapia się i ląduje na całej powierzchni akwarium. Ryby pod moją nieobecność zanim wrócę do domu mają co robić i są najedzone Smile. Wiadomo, ze suchym tak nie zrobimy, z żywym też nie bo filtr wciągnie Smile
Trzeba pamiętać o odpowiednim dawkowaniu, to jest mega wydajne, ta porcja którą kupiłem starczy mi chyba na kilka lat Tongue
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Bede karmil w ogolnym ale po namoczeniu daloby sie pewnie strzykawka zaaplikowac na dno. Maluchy zauwazylem, ze skupia w piasku wiec moze cos z tego wyjdzie, kupie chyba fluid i wlasnie ta artemie. Po ostatnim tarle parka znow sie dogaduje wiec pewnie na dniach samica zacznie skladac ikre, dam znac co z tego wyjdzie Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości