• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: nietypowy baniak i obsada dla Apisto Cacatuoides

#21
Zrobić rozbudowaną część nadwodną, z liściastymi roślinami, i smuklenie pryskacze obserwować podczas tarła Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
no to wszystko powoli się klaruje, idę w Peru:
- oczywiście kakadu 1+3
- kirysek panda 5 (może więcej),
- pstrążeń srebżysty pod tafle 5 (rozbudowa do 10)
- otoski cocama jeśli gdzieś upoluję 5 (może więcej), ale pewnie będę brał przyujściowe

i teraz pytanie o kąsacze z Peru na środek-górę, coś co składa się w ławicę - planuję ok 10?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Taka mała uwaga na przyszłość: układy haremowe (pary też) zawsze zapisujemy w formie samce + samice, czyli w twoim wypadku 1+3. To tak gwoli uniknięcia niedomówień Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(28-03-2016, 10:42 AM)piotrK napisał(a): Taka mała uwaga na przyszłość: układy haremowe (pary też) zawsze zapisujemy w formie samce + samice, czyli w twoim wypadku 1+3. To tak gwoli uniknięcia niedomówień Smile

fakt, tak to jest jak się pisze po nocach Smile już poprawiłem. Nie zmienia to faktu, że nadal szukam jakiś małych kąsaczy na środek zbiornika, które nie zagroziłyby odchowaniu potomstwa przez kakadu.
Otoski są bezpieczne dla potomstwa apisto, pstrążenie (pstrążenice), też, jedynie nie jestem pewien tych kirysów, ale są wielkości nanusów, a Ruki w innym poście pisał, że nanusy są OK.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Nie dawaj już żadnej ławicy. 4 gatunki to IMO max, żeby nie było z tego zupy rybnej, tylko porządne akwarium Wink  Co najwyżej zwiększyć ilość pstrążeni do jakiejś bardziej sensownej ilości ~15szt.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(28-03-2016, 16:13 PM)Greek napisał(a): Nie dawaj już żadnej ławicy. 4 gatunki to IMO max, żeby nie było z tego zupy rybnej, tylko porządne akwarium Wink  Co najwyżej zwiększyć ilość pstrążeni do jakiejś bardziej sensownej ilości ~15szt.

zgodziłbym się przy akwa wysokości 40cm, ale moje ma 60cm, środek będzie pusty przy pstrążeniach.

BTW na fishbase wyświetliłem wszystkie ryby z Peru i z małych kąsaczy to tylko neony inessa, których nie chcę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(28-03-2016, 21:48 PM)Pablito napisał(a):
(28-03-2016, 16:13 PM)Greek napisał(a): Nie dawaj już żadnej ławicy. 4 gatunki to IMO max, żeby nie było z tego zupy rybnej, tylko porządne akwarium Wink  Co najwyżej zwiększyć ilość pstrążeni do jakiejś bardziej sensownej ilości ~15szt.

zgodziłbym się przy akwa wysokości 40cm, ale moje ma 60cm, środek będzie pusty przy pstrążeniach.
Ale co do czego byś się zgodził? Bo na to, że będzie zupa rybna to wysokość nie ma żadnego wpływu Wink  Nie mówiąc już o tym, że baniaczek masz mega wąziutki, a to właśnie ten wymiar ma większy wpływ na to, jak będzie prezentował się taki mix ryb.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(28-03-2016, 21:57 PM)Greek napisał(a):
(28-03-2016, 21:48 PM)Pablito napisał(a):
(28-03-2016, 16:13 PM)Greek napisał(a): Nie dawaj już żadnej ławicy. 4 gatunki to IMO max, żeby nie było z tego zupy rybnej, tylko porządne akwarium Wink  Co najwyżej zwiększyć ilość pstrążeni do jakiejś bardziej sensownej ilości ~15szt.

zgodziłbym się przy akwa wysokości 40cm, ale moje ma 60cm, środek będzie pusty przy pstrążeniach.
Ale co do czego byś się zgodził? Bo na to, że będzie zupa rybna to wysokość nie ma żadnego wpływu Wink  Nie mówiąc już o tym, że baniaczek masz mega wąziutki, a to właśnie ten wymiar ma większy wpływ na to, jak będzie prezentował się taki mix ryb.

po prostu uważam, że przy pstrążeniach środek będzie raczej pusty, czasami przecinany przez kirysy.
To może zrezygnować z pstrążeni i brać coś środkowo-górnego?

A co do tej głębokości (25cm), to jest fakt mega słabe, nawet na etapie wystroju musiałem się mega nagimnastykować. Ale cóż darowanemu ...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(28-03-2016, 22:10 PM)Pablito napisał(a): po prostu uważam, że przy pstrążeniach środek będzie raczej pusty, czasami przecinany przez kirysy.
To może zrezygnować z pstrążeni i brać coś środkowo-górnego?


A widzisz - trzeba było robić to paludarium! Big Grin


W tym kontekście Ci nie doradzę z duchem Twoich oczekiwań, bo moje zdanie jest takie, iż to właśnie dobrze, że środek bedzie pustawy. Idea rozpraszaczy dla apisto o ile się nie mylę nie polega na tym, żeby cały czas im coś goniło wokół głowy, tylko sporadycznie, dla rozłożenia agresji. Przy tak niewielkim dnie, ławica kąsaczy będzie cały czas im tam gdzieś właziła. A trzeba pamiętać, że planujesz też kiryski, które będą przebywać właśnie tam gdzie pielęgniczki. A "bufor" pomiędzy pstrążenicami, a dnem byłby tu idealny. Dasz ławiczkę 15 sztuk i zobaczysz jak to fajnie będzie wyglądało, na pewno ciekawiej niż bezpłciowe kąsacze z toni Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
(28-03-2016, 23:50 PM)Greek napisał(a):
(28-03-2016, 22:10 PM)Pablito napisał(a): po prostu uważam, że przy pstrążeniach środek będzie raczej pusty, czasami przecinany przez kirysy.
To może zrezygnować z pstrążeni i brać coś środkowo-górnego?


A widzisz - trzeba było robić to paludarium! Big Grin


W tym kontekście Ci nie doradzę z duchem Twoich oczekiwań, bo moje zdanie jest takie, iż to właśnie dobrze, że środek bedzie pustawy. Idea rozpraszaczy dla apisto o ile się nie mylę nie polega na tym, żeby cały czas im coś goniło wokół głowy, tylko sporadycznie, dla rozłożenia agresji. Przy tak niewielkim dnie, ławica kąsaczy będzie cały czas im tam gdzieś właziła. A trzeba pamiętać, że planujesz też kiryski, które będą przebywać właśnie tam gdzie pielęgniczki. A "bufor" pomiędzy pstrążenicami, a dnem byłby tu idealny. Dasz ławiczkę 15 sztuk i zobaczysz jak to fajnie będzie wyglądało, na pewno ciekawiej niż bezpłciowe kąsacze z toni Wink

paludarium zawróciło w głowie żonie Smile więc możliwe, że też kiedyś powstanie.

Co do obsady to brzmi to rozsądnie. Chyba tak zrobię:
- kakadu 1+3
- kirysek panda 8szt
- otosek 5 szt
- pstrążeń 10 szt (na początek Smile)

i zobaczymy jak to będzie się kręcić Smile Muszę przede wszystkim znaleźć dobrego dostawcę w trójmieście lub okolicy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości