• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Mylochromis sp. lateristriga makanjila -Mylochromis mchuse

#1
Mylochromis sp. lateristriga makanjila -Mylochromis mchuse.


Załączone pliki Miniatury
               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Niesamowita ryba, jak mozesz to nagraj jakiś film, może być obojetnie jaki, byle zobaczyć rybę w ruchu - proszę Smile
No i jakiś mały opis z obserwacji w akwarium.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
To typowy "grzebacz" uwielbia przesiewac  piaszczyste dno jeziora w poszukiwaniu bezkregowcow. Lagodne usposobienie pomimo duzych rozmiarow bardzo ruchliwy .Jest mistrzem w wyszukiwaniu pokarmu miedzy szczelinami skalnymi czy kamieniami.
Ale "padlina" tez nie gardzi ...


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Piękne zdjęcia. Po prostu klasa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(12-03-2016, 00:43 AM)jjacek napisał(a): To typowy "grzebacz" uwielbia przesiewac  piaszczyste dno jeziora w poszukiwaniu bezkregowcow. Lagodne usposobienie pomimo duzych rozmiarow bardzo ruchliwy .Jest mistrzem w wyszukiwaniu pokarmu miedzy szczelinami skalnymi czy kamieniami.
Ale "padlina" tez nie gardzi ...
Dla tego mi się tak podoba Smile Kocham tego typu ryby. Tylko dlaczego jak ja miałem u siebie Malawi to nie było takich ryb w obiegu? Ale nic straconego, zawsze można się na "chwilę" wyłamać z AC Tongue

A te duże rozmiary to jakie?

Proszę o film!!! Na prawdę może być byle jaki Wink byle było widać ryby w ruchu.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Wielkosc doroslych samcow w jeziorze to okolo 16 cm  w warunkach akw. moze dochodzic do 18cm samce i  13cm samice. To nie jest czesto spotykana ryba j.Malawi . To bardzo zarloczna ryba .Pobierajaca pokarm z dna zbiornika zatem dobrze jest stosowac pokarm wolnoopadajacy... Co do filmu to slabo to widze , ale moze sie zmobilizuje .Moje ryby maja teraz jakies 13 moze troche wiecej cm.

(12-03-2016, 11:57 AM)filas napisał(a):
(12-03-2016, 00:43 AM)jjacek napisał(a): To typowy "grzebacz" uwielbia przesiewac  piaszczyste dno jeziora w poszukiwaniu bezkregowcow. Lagodne usposobienie pomimo duzych rozmiarow bardzo ruchliwy .Jest mistrzem w wyszukiwaniu pokarmu miedzy szczelinami skalnymi czy kamieniami.
Ale "padlina" tez nie gardzi ...
Dla tego mi się tak podoba Smile Kocham tego typu ryby. Tylko dlaczego jak ja miałem u siebie Malawi to nie było takich ryb w obiegu? Ale nic straconego, zawsze można się na "chwilę" wyłamać z AC Tongue

Jedynie sluszna droga...Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Czyli nie jest aż tak wielka Smile rozmiary idealnie nadające się do obszernych akwariów domowych. Wiesz coś na temat tarła tych ryb? Jak to się odbywa? Samiec staje się terytorialny, jakieś "budowle" - jak to jest?

Jak mam Ciebie zmotywować? Hmmm.
Panie adminie - proszę zbanować Jacka jak do jutra filmu nie wstawi Wink
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja nie mialem jeszcze tarla ...2 samce juz sie wybarwiaja  zobaczymy co bedzie dalej   . Dzisiaj spotkam sie ze znajomym , ktory mial kiedys te ryby i moze cos jeszcze pamieta ..Opis tych ryb jest na tej stronie https://www.ciklid.org/artregister/art.php?ID=2503... wlacz sobie moze tlumacza... to cos moze wiecej sie o tej rybie dowiesz.. Ja do opisow ryb nsie nie nadaje..przykro mi.Ale nad filmem pomysle.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Non-mbuna z pastelowymi kolorami to zawsze uczta dla oczu Smile Aż zdziwiłem się osiąganą przez nie wielkością - zdjęcia sugerują, że to wieloryby wielkości rostratusa Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Tak do drapieznych "predatorow" mu daleko ...ale takie zdjecia moga lekko zmrozic krew w zylach...


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości