• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Co do 375l i niebieskołuskiej?

#1
Witam wszystkich forumowiczów.

To mój pierwszy post ,w którym chciałbym się Was zapytać czy do 375 litrów (150x50cm), poza parą 22 i 18cm pielęgnicy niebieskołuskiej dodać coś jeszcze czy pozostawić same?
Dodam że ryb jeszcze nie mam ale chciałbym by to one stanowiły trzon w akwarium.

Nandopsis salvini lub nandopsis tetracanthus - czy któraś z tych par jest możliwa do dodania do powyższej pary?

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Pozdrawiam
Grzegorz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Witaj
Myślę, że możesz próbować dodać pierwszy z wymienionych gatunków - drugi raczej odpada.
Para niebieskołuskiej będzie b. duża, więc na wszelki wypadek powinieneś wyraźnie oddzielić rewiry (duży korzeń, skała)
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jeżeli podobają Ci się Rocio octofasciata i będziesz miał zgodną parę (o co nie trudno), to zostaw je same. Będziesz miał spokojne, piękne ryby, które będą regularnie prowadzać młode. Bardzo relaksujący widok. SielankaRolleyes.
Oczywiście do takiego akwarium możesz wprowadzić jeszcze kilka ryb, ale cena będzie wysoka - codziennie będziesz na nie zerkał z niepokojem, z uzasadnioną obawą o zdrowie jego mieszkańców. Mały, ale permanentny stresConfused.
Trudny wybór, prawda?
Salvini z kilku względów bardziej pasują do tych ryb.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dziękuję Wam za błyskawiczną odpowiedź.
W takim razie pozostawię je same, niech pokazują swoje wszystkie walory :-)
Czy ewentualna młodzież jest skazana na śmierć przy rodzicach gdy podrośnie powyżej jakiego rozmiaru?

Pozdrawiam
Grzegorz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dopóki młodzież pozostaje młodzieżą raczej nie ma zagrożenia ze strony rodziców. To jest reguła, ale doznająca wyjątków. Spotkałem się już z sytuacją kiedy młode po kilku/kilkunastu tygodniach były po prostu zjadane przez samca. Oczywiście jakaś forma agresji (niegroźnej w skutkach) będzie się pojawiała przy kolejnych tarłach. Kiedy jednak młode dorosną i zaczną tworzyć pary może się to dla nich źle skończyć, ale na to przyjdzie jeszcze dość długo poczekać Wink
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Od biedy można coś dołożyć do takiego akwa. Ale raczej nie ma tu miejsca na równie duże i agresywne ryby, jak nandopsis tetracanthus (w o wiele większym akwarium mogłoby się udać). Dlatego raczej coś mniejszego, ale równie silnego. Dobrze Ci tu podpowiadają, że akwarium tylko z jedną parą tych ryb może być niezwykle atrakcyjne. Wcale nie trzeba nic dodawać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Smile 
A więc ryby zostały zakupione. Pozostaje poczekać tylko na ich odbiór.
Myślę że do dwóch tygodni będą już w swoim "nowym domu"

Zaprezentuję fotki jak już nabytki "urządzą się" Big Grin

Pozdrawiam
Grzegorz

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości