• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Podkład pod akwarium - porada

#11
... przeczytałem uważnie wszystkie komentarze. Zakupiłem styropian 
super podłoga o grubości 2 cm. Do tego może dojdzie jedna szara mata
pod panele ze styropianu xps.

Całość okleję lub wykończę listewkami w kolorze szafki. Baniak będzie w tym tygodniu.

Dziękuję wszystkim za cenne uwagi Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Mogę się podzielić swoimi spostrzeżeniami po roku.

Przypomnę, że podsiadam akwarium 600 litrów, które funkcjonuje na 15 piętrze wieżowca z wielkiej płyty na Śląsku.

Rok temu zastosowałem jako podkładkę pod baniak styropian super podłoga o grubości 2 cm. Do tego doszła 0,5 zm szara mata pod panele ze styropianu xps.


Styropian obłożyłem listwami plastikowymi w kolorze szafki w efekcie wygląda, że blat pod akwarium jest grubszy - bardzo estetyczne rozwiązanie.


W ciągu roku całość nie odkształciła się nawet o milimetr. Polecam takie rozwiązanie - jest trwałe i estetyczne nawet w tak ekstremalnych warunkach Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
polęecam karimatę
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Ja polecam szarą matę pod panele. Ma grubość 5mm. A paczka starczy na sporo i kosztuje tylko 17zł. na dno 120x60 dwie warstwy x 2.

Twradość coś pomiędzy styropianem a karimatą
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Cześć,
Nie chcę zakładać nowego wątku, więc podepnę się tutaj jeżeli można... Wink Mam pytanko do Was, czy pod akwa 220x60x70 (924 litry) wystarczy jedna mata polietylenowa o grubości 10mm, czy lepiej dać 2 sztuki ? https://allegro.pl/oferta/mata-podkladka...7281462174

Pozdrawiam serdecznie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Robiąc zgodnie ze sztuką i wytycznymi wszechwiedzących to i tak musisz zakupić co najmniej 2szt bo brakuje 20cm Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Hahaha faktycznie, nie zauważyłem tego Glupol
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości