• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtracja - pomoc w wyborze

#31
Zdecydowałem się na FX4. Mniejsza moc, mniejszy pobór prądu i zmieści się w szafce.
Mam tylko nadzieję, że dokonałem dobrego wyboru ale to się okaże.
Dam znać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Uważaj aby na ten kranik do spuszczania wody u mnie ciężko się odkręca i po kilku razach się coś obluzowało i woda delikatnie przechodziła przy zamkniętym kranie

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
A jesteś w stanie opisać jak jest skonstruowany środek filtra ?
Nie mogę się dopatrzyć w filmikach jak to jest, że brudna woda przechodzi przez wszystkie złoża i odfiltrowana trafia do wylotu...
Strasznie mnie to ciekawi Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Zacytuje coś ściągnięte z innego forum odnośnie doświadczeń (wydajności i poboru mocy) z filtrami:

"* FLUVAL 406 (1450l/h - 23W) zmierzona (500l/h - 29W) (filtr biologiczny, nie otwierany od 5 miesięcy)


* EHEIM 2080 (1700l/h - 30W) zmierzona (1200l/h - 39W)
* JBL E1901 (1900l/h - 36W) zmierzona (1100l/h - 41W)
* FX6 (3500l/h - 41W) zmierzona (2000l/h - 50W)
* UNIMAX 700 (1700l/h - 38W) zmierzona (1200l/h - 78W)

Wszystkie filtry po za fluvalem 406 były testowane na "świeżo" prosto po wyciągnięciu z pudełka."

Unimax z tego co pamiętam podaje zużycie prądu na 1 wirnik, a są w filtrze 2.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Najgorzej wypada JBL i FX6 - ponad 40% mniej wydajności niż na pusto...
Jeśli można założyć ten sam spadem wydajności w FX4, to FX4 ma rzeczywistą wydajność na poziomie 1476 l/h.

Trochę dziwne te doświadczenia.
Mega drogi Eheim 2080 i znacznie tańszy Unimax700 - ta sama wydajność... Poza tym do Unimaxa wejdzie troszkę więcej mediów.
Unimax pewnie zachowuje tą wydajność przez lewy obieg ( wiem, pastwię się nad tym filtrem ale mocno mnie rozczarował ) Smile.

FX6 i JBL E1901 tracą ponad 40% wydajności... To jest moim zdaniem bardzo dużo.

Edit.

Znalazłem oficjalne dane :

FX6 - bez wkładów 3500 l/h, z wkładami 2130 l/h
FX4 - bez wkładów 2650 l/h, z wkładami 1700 l/h
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Unimax a eheim to inne firmy więc nie porównujmy ceny między tymi filtrami Smile
Fx4 przy zapchaniu jak jest sporo ryb to podejrzewam że spadnie prawie o połowe więc guzik co Ci zostanie fx się łatwo i szybko zapycha

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
FX ma trochę inna konstrukcje niż reszta. 
Jeśli się nie mylę, wlot jest od góry, woda przechodzi przez wszystkie media z jednej strony, pompa zamontowana jest u dołu z drugiej strony i pcha bezpośrednio do góry.

Na jednym szkle mam dwa filtry. 
Jbl i FX - fxa czyszczę dwa razy rzadziej, jest mocniejszy, ma dużo większy zaciąg,

A nie myślałeś aby zrobić filtr w środku szkła, na jednym z boków. Wydzielając 15 cm na filtr. Taki mini sump z pompą regulowaną na 8 stopni mocy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Jakoś nie mogę zrozumieć jak ten FX jest zrobiony, że brudna woda nie miesza się z czystą... ale jutro się przekonam.

Póki co Unimax700 zostaje bo jest pełen dojrzałej biologii. Z czasem zobaczę czy zostanie na stałe czy nie.
Być może aquael 2000 wyleci ale tylko jeśli ten FX na prawdę porządnie będzie mieszal wodę. Aquael jednak ładnie cyrkulacje ogarnia.

Co do filtra w środku szkła to myślałem i pewnie coś takiego zrobię, ale dopiero jak przyjdzie mi restartować baniak pod jakieś inne ryby, co pewnie prędko nie nastąpi. I pewnie wydzielę kilka cm więcej, coś około 20x20. Coś mi się wydaje, że taki filtr powinien robić robotę. Pojemność 25L gąbek, ceramiki i innych wkładów + jakaś w miarę wydajna pompka powinno robić robotę.

Bo pewnie z wodą w baniaku nie ma mowy o klejeniu szyb w środku ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Ja miałem na myśli 50 /50/15. 
U mnie klejone na sucho.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Czy ksztal tej komory ma znaczenie ? Latwo sie domyslic ze nic o tym nie wiem

Wysłane z mojego HTC One A9s przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości