• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtracja - pomoc w wyborze

#21
Spróbuję jutro na spokojnie coś sklepać
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Będę wdzięczny.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Podłączę się pod temat z moim dylematem.

Potrzebuję kupić filtr zewnętrzny do baniaka 150x50x50.
Na tą chwilę działa tam Unimax700 + Aquael 2000 + duża gąbka.

Ponieważ Unimax mnie rozczarował ( moim zdaniem cierpi na lewy obieg wody ) to chcę kupić coś w zamian.
Zależy mi na dużej mocy filtra i bezawaryjności. Głośność i miejsce na wkłady biologiczne są na którymś tam miejscu.
Po długiej lekturze zastanawiam się nad dwoma filtrami :

- Eheim Professionel 4+ 600 (2275020) - z tego co się naczytałem to ogromnym plusem jest bezawaryjność tych filtrów. Natomiast przepływ w opisie jest 1250 l/h więc mogłoby być lepiej. Czy te 1250 l/h to jest już po obciążeniu filtra wkładami ?

- JBL CRISTALPROFI GREENLINE e1902 - tutaj z kolei mamy przepływ 1900 l/h co wydaje się spełniać moje oczekiwania. Nie wiem natomiast jak jest z awaryjnością tych filtrów. Gdzieś trafiłem na informację, że faktyczna wydajność po obciążeniu filtra wkładami to 1200 l/h.

No i teraz nie wiem co kupić...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(28-08-2017, 17:16 PM)k0zik napisał(a): Podłączę się pod temat z moim dylematem.

Potrzebuję kupić filtr zewnętrzny do baniaka 150x50x50.
Na tą chwilę działa tam Unimax700 + Aquael 2000 + duża gąbka.

Ponieważ Unimax mnie rozczarował ( moim zdaniem cierpi na lewy obieg wody ) to chcę kupić coś w zamian.
Zależy mi na dużej mocy filtra i bezawaryjności. Głośność i miejsce na wkłady biologiczne są na którymś tam miejscu.
Po długiej lekturze zastanawiam się nad dwoma filtrami :

- Eheim Professionel 4+ 600 (2275020) - z tego co się naczytałem to ogromnym plusem jest bezawaryjność tych filtrów. Natomiast przepływ w opisie jest 1250 l/h więc mogłoby być lepiej. Czy te 1250 l/h to jest już po obciążeniu filtra wkładami ?

- JBL CRISTALPROFI GREENLINE e1902 - tutaj z kolei mamy przepływ 1900 l/h co wydaje się spełniać moje oczekiwania. Nie wiem natomiast jak jest z awaryjnością tych filtrów. Gdzieś trafiłem na informację, że faktyczna wydajność po obciążeniu filtra wkładami to 1200 l/h.

No i teraz nie wiem co kupić...
Ja bym brał JBL. Mam już drugi filtr tej firmy i nie mogę złego słowa powiedzieć.
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(28-08-2017, 19:33 PM)Kris1984L napisał(a):
(28-08-2017, 17:16 PM)k0zik napisał(a): Podłączę się pod temat z moim dylematem.

Potrzebuję kupić filtr zewnętrzny do baniaka 150x50x50.
Na tą chwilę działa tam Unimax700 + Aquael 2000 + duża gąbka.

Ponieważ Unimax mnie rozczarował ( moim zdaniem cierpi na lewy obieg wody ) to chcę kupić coś w zamian.
Zależy mi na dużej mocy filtra i bezawaryjności. Głośność i miejsce na wkłady biologiczne są na którymś tam miejscu.
Po długiej lekturze zastanawiam się nad dwoma filtrami :

- Eheim Professionel 4+ 600 (2275020) - z tego co się naczytałem to ogromnym plusem jest bezawaryjność tych filtrów. Natomiast przepływ w opisie jest 1250 l/h więc mogłoby być lepiej. Czy te 1250 l/h to jest już po obciążeniu filtra wkładami ?

- JBL CRISTALPROFI GREENLINE e1902 - tutaj z kolei mamy przepływ 1900 l/h co wydaje się spełniać moje oczekiwania. Nie wiem natomiast jak jest z awaryjnością tych filtrów. Gdzieś trafiłem na informację, że faktyczna wydajność po obciążeniu filtra wkładami to 1200 l/h.

No i teraz nie wiem co kupić...
Ja bym brał JBL. Mam już drugi filtr tej firmy i nie mogę złego słowa powiedzieć.
Jedni ludzie chwalą, inni narzekają te JBL. Wystarczy zerknąć na kilka filmików w internecie.

A może by pójść w tą stronę: cyrkulator który pokieruje zanieczyszczenia do filtra, a filtr z prefiltrem z korpusu narurowego z wkładem sznurkowym lub filtr który nie będzie puszczał lewej wody? Zaletą takiego prefiltra jest bardzo rzadkie otwieranie kubła.

FX5 czy 6 nie miałem, chociaż poważnie się nad nim zastanawiałem. Ma największy przepływ (zmierzony z wkładami). Ale siłe wypychania wody też ma sporą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
W temacie odnośnie FX5 czy 6 chłopaki piszą, że ten filtr jest za mocny na baniak 375. Będzie wciągał piasek.

Jeśli chodzi o syf w baniaku to Aquael 2000 daje sobie ładnie z tym radę. Zero kup na piachu czy też innego syfu. Jestem bardzo mile zaskoczony i ten zestaw zostaje w baniaku Smile Cyrkulacja moim zdaniem jest ok. 
Tak czy inaczej, trochę tego pyłu jeszcze pływa. Obwiniam o to głównie błonę na tafli wody która za cholerę nie chce zniknąć. 
Skimmer to zbiera i wrzuca do środka akawrium ale to i tak wypływa na górę, chociaż już nie w takiej ilości. Tragedia jest jak skimmer wyłączę.
Nie sądzę, żeby kolejny kubełek sobie z tym poradził ale myśl o lewej wodzie w tym Unimaxie nie daje mi spać Smile

Chciałbym umieć zainstalować sobie ten prefiltr z korpusu i sznurka ale kiepski jestem w tematach DIY i boję się brać za to samemu a nie mam kogo w swoim otoczeniu poprosić o pomoc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Wiem o tym że zdania są podzielone. Ale myślę że opinia moja jest neutralna. Nie kieruje się tym że mam i chwałę. Mam też unimax i niby opinie w Internecie ma niezłe. Mam do niego mieszane uczucia. Szybciej się zapycha i co za tym traci dość szybko na mocy.
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Brałbym FX a i się nie zastanawiał. 
Mam oba filtry ( jbl i fxa, eheima 2075)  - twój chyba nowszej serii. Również miałem. 
I z nich brałbym FX a, są końcówki z możliwością rozbicia wypływającej wody, więc pralki być nie powinno.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
A jeśli FX to który ? 
Różnica w cenie to już tylko w sumie 150 PLN.

FX6 - 3500 l/h
FX4 - 2560 l/h 

Czy po zainstalowaniu któregoś z nich będę potrzebował jeszcze jakiegoś filtra w baniaku ?

Czy do tych FXów można kupić normalne węże zamiast tych karbowanych ?

Edit: W zasadzie jestem zdecydowany na FX tylko jeszcze nie wiem którego. Wziąłbym tego 3500 ale trochę się obawiam mocy. Widząc co robi pompa Aquael 2000 to chyba wybiorę FX4.
Nie wiecie czy wysokość filtra jest podana aż po czubki zaworów ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Jak już chcesz tak tego fx to weź jak będziesz miał za mocny prąd to wsadzisz rozdwojony wylot głebiej pod wode to spowolni prąd
Druga sprawa ale może dla Ciebie obojętne to zużycie prądu fx 6 jak o nim myślałeś pobiera przy pełnym wypełnieniu podobno 50W jak na zbiornik 375l to sporo
Ja mam fx6 od 1.5roku w 850l żałuje że nie wziąłem eheima 2080

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości