• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtracja - pomoc w wyborze

#11
A może filtracja narurowa,stosunek watów do ilości przelanej wody może pozazdrościć nie jeden kubeł a cena takiej filtracji jak w miarę dobry kubeł.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
To i ja się podepnę pod temat.

Też zastanawiam się nad dwiema opcjami, ale trochę innymi.

Akwarium 450l malawi.





1) HW304A + prefiltr HW + falownik


2) HW302A jako biolog + aquael circulator 2000 jako mechanik




Czy druga opcja da radę na 450l ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(07-04-2017, 11:44 AM)Stolar napisał(a): 2) HW302A jako biolog + aquael circulator 2000 jako mechanik

Jak dla Mnie to jest opcja minimum , ale musisz kontrolować parametry i wtedy będziesz wiedział czy filtry dają radę przy danej obsadzie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Ewentualnie moze być hw-303a. Roznica w cenie to 50zł, a zawsze jest troche mocniejszy i wiekszy.
A co sądzicie o NCF 1500 ? Opinii mało, a te ktore sa, sa w miarę pozytywne. Ogólnie mniej prądożerny. Ktoś go używa ? I czy do 450l malawi jako biolog, konieczny jest 1500, czy wystarczy 1200 ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Nie wolisz zrobić filtra kasetowego ? Załatwisz filtrację biologiczną i mechaniczną w jednym. A i zamkniesz się w kwocie +/- 200 zł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Z własnego doświadczenia z tymi filtrami NIE IDŹ W HW30xx.
Kup sobie JBL1501, Aquael'a 700, cokolwiek tylko nie HW
Miałem 303 jako biolog w 250L i dołożyłem 302 jako mechanik ale razem brały ponad 50W...
Rachunki za prąd Cie zdołują!!!
Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Faktycznie, kaseciaka nie brałem pod uwagę ze względu na miejsce jakie zajmuje w akwarium. Ale trochę poczytałem i wcale nie musi byc on bardzo duzy. Teraz wystarczy dobrac jakąś pompę pod 450l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Ja u siebie w 150x60x60 czyli 540 mam Jebao DCT 3000 i pompa jest wyśmienita. Działa bodajże na 5 biegu z 8 i ładnie wymiata wszystko. Te pompy są akurat drogie ale wydajne. Myślę, że u Ciebie wystarczyłby Atman At 306 + falownik. Jak chcesz mogę podać Ci gotowe formatki do zamówienia bo akurat kilka kaset już na tej pompie zrobiłem Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(08-04-2017, 17:22 PM)Pumba napisał(a): Myślę, że u Ciebie wystarczyłby Atman At 306 + falownik. 

Myślę, że to będzie optymalne rozwiązanie. 

Byłbym wdzięczny za gotowe wymiary formatekSmile Tymbardziej, jeśli projekt jest sprawdzony Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Pumba, wziął byś rozpisał jak wykonać taką filtrację w osobnym wątku. Bardzo mnie interesuje takie rozwiązanie.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości