• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tło czarne

#1
Witam czy czarne tło będzie dobrym pomysłem biotop A.Południowa .Myślałem o czarnej tapecie samoprzylepnej .Wystrój akwarium same korzenie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Tak czarne tło będzie najlepszym rozwiązaniem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Na czarnym tle ryby prezentują się lepiej.
Zamiast folii, która może odbijać światło może farba matowa lub styropian pomalowany na czarno?
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ja poszedlem na sposob laminowania czarnej kartki i przyklejenia jej tasma dwustronna i jest niezle ? ale to dobry pomysl na male zbiorniki
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Od biedy możesz okleić tył czarną folią stretch czy czarnym workiem na śmieci (takie rozwiązania też widziałem). Efekt lustra po pewnym czasie zaniknie, w miarę pokrycia tylnej szyby glonami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Kup folie samoprzylepną (nie ma znaczenia czy to będzie mat czy połysk) i naklej ja na szybę Wink wcześniej spryskaj szybę wodą z płynem ze zraszacza do kwiatów, ułatwia to manewrowanie folią. następnie kartą bankomatowa lub czymś podobnym przeciągnij po foli aby usunąć powietrze i nadmiar wody. w przypadku braku możliwości usunięcia powietrza, należny nakłuć pęcherzyki i po bólu... woda sama odparuje z pod foli. W najbliższym czasie (3-5 dni) będę oklejał swój nowy baniak, nagram krótki filmik instruktażowy Wink chociaż pewnie coś znajdziesz na YT. Usuniecie nawet kilkuletniej foli nie jest kłopotliwe...

Naklejanie worków na śmieci czy laminowanych kartek jest mało estetyczne i kłopotliwe a malowanie szyby to przeżytek. Poza tym widać niedociągnięcia za szybą, miejscowe przyklejanie się foli i bąble powietrza.

Poniżej link do instrukcji naklejania krok po kroku... co prawda okna ale jaka to różnica Wink
https://www.folie-online.pl/instrukcja-m...i-okiennej

i jest akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
od dłuższego czasu myślę też co zrobić z efektem odbicia przy tle (mam akurat tło zewnętrzne i problem z zaciekami). Z uwagi na to, że mam szkło opti nie chce go niczym oklejać. Wymysliłem, ze kupie i włoze do srodka akwarium plexi np. czarną o grubosci 3mm. Co o tym sądzicie? jakaś tansza alternatywa ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Tylko problem jest taki że akwarium funkcjonuje .Akwarium jest odsunięte od ściany 15 cm i pytanie czy uda sie fachowo przykleić folie samoprzylepną .Do akwarium mam dojście z trzech stron
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Podejrzewam, że niewielu z nas ma dojście do zbiornika z czterech stron Smile. A tak na poważnie, pokombinuj z czarną folią stretch - i tak pewnie da lepszy efekt niż goła ściana.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Czarny brystol odcięty na wymiar
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości