• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Central America [360L]-Meeki+Nicaraguensis

#1
Witam, po małej przerwie spowodowanej przeprowadzką nareszcie "odpaliłem" swój zbiornik i w końcu mam na czym oko zawiesić (hehe, dobrze że żona nie czytaKrzyk) w związku z czym chciałbym zaprezentować moje szkiełko. 
Baniak 180x40x50h co daje 360L
PH 7,5-7,8
Temp ok. 24-25*
Światło-naświetlacze ledowe 4x10W
Podłoże to piasek Made in OBI
Wystrój-korzenie, kamienie "otoczaki", trochę roślin
Obsada: młode Thorihthys Meeki 8 szt. (docelowo max 1-2 pary)
           młode Hypsophrys nicaraguensis 8 szt. (docelowo 1-2 pary)
Wstawię kilka fotek, niestety niezbyt dobre ze względu na padlinę, która robi u mnie za aparat Angry. Wszystkie uwagi mile widziane.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Fajny spadek podłoża, drewno i jego naturalny układ. Nie podobają mi się tylko te "marmurowe" otoczaki, przydałoby się coś gładkiego. Ciekawe ile ta cabomba pociągnie?Big Grin
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
mi się bardziej podoba wersja bez roślinTongue mega naturalnie dla mnie to wygląda Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Zdecydowanie lepiej wygląda bez roślin... Pierwsze zdjęcie wbija szczękę w podlogę, super ten korzeń wygląda...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dla mnie też pierwsza opcja,bezroślinna duużoooo lepsza,ale to Twój baniak i Tobie ma się podobać Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Drewno... eh... kozak Wink

Bez roślin dużo lepiej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
dokładnie pierwsza fota kosmos
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dziękuje za opinie, może faktycznie macie rację, że bez roślin byłoby lepiej, chociaż po posadzeniu cabomby i tych paru trawek zauważyłem że ryby chętniej zapuszczają się w ten kąt akwarium, nie wiem może tylko mi się tak zdaje ale wcześniej naprawdę rzadko tam zaglądały. Jeżeli rybska się z tą roślinnością rozprawią to już nie będę nic tam dosadzał. Mam jeszcze jedną zagwózdkę, jest szansa przy redukcji obsady dołożyć parkę Electric Blue JD? Strasznie mi się podobają ale nie chciałbym przesadzić z obsadą. Pozdrawiam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Super korzeń mega. Naturalnie to wygląda i robi wrażenie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Mo tez sie podoba. Jak dasz rocio to zajma jakies 40cm rewiru, niestety przy tarle bedzie gorzej. Zachowuja sie jakby inne ryby nie istnialy, w nosie maja terytoria. Samiec wali jak czolg ignorujac inne ryby co jest dla nich stresujace, im wiekszy i silniejszy tym latwiej dominuje okolice, konczy sie z reszta ryb pod lustrem wody, przynajmniej tak to u mnie wygladalo Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości