• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada BW 100x40x50cm

#11
Ja rozumiem co pisałeś, ale według Ciebie minimalny zbiornik dla 2-3 gatunków to minimum 120x50, ale nie uwzględniłeś jakich gatunków i w jakich proporcjach.

Co do haremu ryb w 80x35, to miałem na myśli troche mniejsze apisto (kakadu). Podejście podejściem, ale jak to się ma praktycznie, to bede musiał jeszcze wysłuchac innych, a mianowicie tych, którzy sprawdzali takie połączenie, bo nie napisałeś czy wysunałeś te wnioski z posiadania owych 2-3 gatunków w 120x50, czy po prostu napisałeś "tak o" takie wymiary.

No cóż, bede uparty i czekał dalej na opinie i ew. propozycje proporcji i gatunku apisto
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Nie mam zbyt dużego doświadczenia z apisto ale niestety przekonałem się, że dno 100x40 szału nie robi. W ramach sytuacji awaryjnej (rozszczelnienie baniaka) przyjąłem od kumpla na przechowanie parkę ramirezek, które nonszalancko wpuściłem do opali. Ryby pływały sobie zgodnie do momentu, kiedy samiczka ramirezki nie zapędziła się na terytorium pani borellii. Szybka akcja, kilka strzałów potem dobitka i ramirezka dogorywała w kącie. Nie zdążyłem nawet zareagować. A mówią, że borelki to takie sympatyczne są Dodgy Reasumując ja bym się mocno zastanowił.
Pozdrawiam, Patryk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
A mam baniak 120x50(no, będę miał, ale trafi tam tylko parka barwniaków Wink)? Wink Metodą dedukcji do tego doszedłem. Wink 120x50 posiada 3x większe dno niż standardowe akwarium 63l(powierzchnia jego dna to dla mnie taki wyznacznik co do powierzchni dla pary średnich Apisto), zatem wszystkie ryby spokojnie będą w stanie sobie obrać terytoria. 100x40 niby jest odrobinę większe niż 2x powierzchnia dna 63l, ale posiadanie dwóch samców to ruletka. W większości przypadków słabszy samiec jest goniony przez większego. A o to nam nie chodzi. Wink Szkoda, ze nie masz możliwości odwrócenia na bok tego akwarium, dno 100x50 daje już znacznie większe pole do popisu.

P.S. Kakadu nie są mniejszymi Apisto, są jednymi z większych. Wink Średnie to gibbi przykładowo. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Rozumiem. Teoretycznie 10cm to nic, a zmiana zbiornika to nie byłby problem, ale jednak szerokość którą mam jest maksymalną szerokością którą mogę mieć przy zbiorniku 100cm.

W razie czego tutaj mam łatwiej do zagracenia dna większym drewnem, ale zapewne to też nie gwarantuje tego, że wszystko będzie żyć w harmonii?

To inaczej zróbmy.

Przyjmijmy, że obsada będzie taka :

4 P. scalare (z czasem redukcja do 1+1)
25 P. innesi/ P. axelordi
1+2? Apistogramma cacatuoides (o ile będą to WF lub F1), a jak nie, to co proponujesz?

Mógłbym spróbować też po prostu dać w/w drugą parkę apisto (jaką?), a po zauważeniu zbytniej agresji z którejś z stron wydać zdominowane ryby?

Kolejną rzeczą jest to, że NIE MUSZĄ być ryby z tego rodzaju, mogą być też inne pielęgniczki. Dla mnie jest ważny biotop, ale niestety nie znam się zbytnio na geografii, i jak mi jest napisane, że ryba pochodzi przykładowo z Rio Xingu (czy jakoś tak), to moja pierwsza myśl to "Eeee?!"

Domyślam się, że kiryśników z apisto trzymać nie bede mógł, wiec one zrobią wypad?
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Pley, tutaj masz doświadczenia Tomka z 2 gatunkami w akwarium znacznie dłuższym niż Twoje planowane.
http://www.cichlidae.pl/showthread.php?tid=262

Jak już muszą być dwa gatunki to idziesz w coś małego, a'la A. trifasciata- przykładowo Apistogrammoides pucallpaensis(do kupienia u Mpawa)

Z kiryśnikami do żart?:> Wpuść zwykłe kiryski, a nie czołgi. Tongue
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Kiryśniki mam teraz, ale pamiętam Twoje słowa, że +10cm rybki OUT przy pielęgniczkach, więc dlatego chciałem się upewnić.

Kiryski jakieś proponujesz, czy to już moja sprawa co tam wpuszczę ?

Średnio mi się te A. pucallsaensis podobają, może to kwestia zdjęć. I znów się wkurzam, że A. borelii nie są z BW, bo one aż takie wielkie nie są...

Jak nie znajde nic małego, to jak już kakadu/inne , to w jakich proporcjach proponujesz?

Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
To co proponowałem- kakadu lub barlowi lub atahualpa w układzie 1+3.

Co do kirysków- jak nie oczekujesz młodych to tak, dowolnie co wpuścisz.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Drugie i trzecie podane przez Ciebie gdzie znajde ?
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
U Mpawa i Arsika bywają. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Skoro zostałem wywołany do tablicy przez Rukiego to powiem, że dwa gatunki na dnie 120x40 to już wyzwanie. Generalnie dobrana para Papagei u mnie zajęła 2/3 baniaka, co skończyło się egzekucją samicy agassizii. BTW - w 100x40 spróbowałbym 1+2 A. agassizii.
Pozdrawiam,
Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości