• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada BW 100x40x50cm

#21
Pley, czemu tak się uparłeś na te czarnowodne i koniecznie ten biotop tak ciśniesz, nic nie rób na siłę, wybierz to co ci się podoba, co żyje w podobnych w miarę parametrach. Bo zrobisz schematyczny biotop a potem będziesz żałował. Ja na Twoim miejscu, dałbym te 2 pary do tego zbiornika, tyle że jakieś mniejsze, bo i tak wcześniej czy później stwierdzisz, a jescze bym wpuścił z parkę Smile Więc lepiej jak wybierzesz od razu 2 pary mniejszych (łagodniejszych), niz potem dobierać coś do kakadu.
Choć znając Twoje upodobania do większych ryb wybrałbym tak jak powiedział Ci Ruki - harem A.barlowi lub kelleri, choć te ostatnie cięzko ostatnio dorwać, naprawdę piękne rybska, ostatnio widziałem piękną wyrośniętą parę, spore to rośnie, no i miałbyś gębacze Wink.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Znając charakterek tych ryb zaproponowałbym jeszcze mendezi. Wielkością dorównują kakadu a charakterek mają chyba bardziej zadziorny jak kakadu.
A może macmasteri...?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Zalezy mi na BW, bo staram się sztywno trzymać danego biotopu.
Większość ryb które nie występują w BW (L. dorsigera, A. borelii czy A. hongsloi) bedą miały inny dom (CW 112L)

Tutaj chce typowe czarno wodne pielęgniczki, a to, że bede musiał mieć jeden gatunek, to jakoś to przeżyje.

Aktualnie zastanawiam się nad tymi agassiza/ kakadu/ barlowi, a co wybiore to się okaze za jakiś czas.

Przypominam, że to były tylko nurtujące mnie pytania, bo najważniejszymi goścmi tego zbiornika bedą P. scalare, a pielęgniczki pełnią dla mnie funkcje "uzupełniania" zbiornika.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Dziękuje bardzo za pomoc.

Planowana obsada

4 (redukcja z czasem do 1+1) P. scalare
1+2 A. agassiza "flamenco" F1
20 P. axelordi
5-6 Corydoras XXX - nie zdecydowałem jeszcze jaki, bo nie mam pewnosci co do danych gatunków i ich pochodzenia.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Może jestem nudny ale jeśli chodzi o Cory to pygmaeus lub hastasus.
Pozdrawiam,
Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Myślałem o czymś minimalnie większym.

Aktualnie zastanawiam się nad Pandami, chociaz to nie są jedne z moich najulubieńszych corydorasów.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(12-11-2011, 12:48 PM)tompoz napisał(a): Może jestem nudny ale jeśli chodzi o Cory to pygmaeus lub hastasus.

Tu akurat bym się zastanowił, bo w zależności od wielkości skalarów te gnojki mogą zostać po prostu pożarte. Trochę większe są habrosusy, ale bezpieczne jeśli chodzi o odchowanie młodych apisto, choć tu akurat skalary mogą być zagrożeniem.
Osobiście też chyba wybrałbym pandy, ładne są, fajnie też wygląda grupka C. sterbai.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
O! sterbai są śliczne. Sprawdze, czy są z czarnych wód- jak tak, to prawdopodobnie u mnie zamieszkają!
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości