• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada BW 100x40x50cm

#1
Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany.
Z okazji takiej, iż sprzedaje C. amazonarum (nie sprzedawałbym ich gdyby moja silna potrzeba posiadania danej rybki - o tym niżej) ,nie zmusiła mnie do tego.

Zbiornik to standard 100x40x50cm - 200L.

Planuje w nim Czarne Wody Ameryki Południowej, a głównymi mieszkańcami tego akwa mają być 1+1 P. scalare "peru" bądź "manacapuru" WF/ F1

Stadne ryby, to już prosta sprawa - jakieś P. innesi/ P.axelrodi/ Gymnocorymbus ternetzi

Sprawa która mnie nurtuje, to oczywiście pielęgniczki.
Tutaj już nie jest łatwo, bo jestem w tym zielony i nie chce zrobić gafy.

Myślałem nad 2 gatunkami apisto, a mianowicie

1. A. cacatuoides
2. A. ?? No właśnie, tutaj mam dylemat bo po pierwsze nie wiem co biotopowo znajduje się w czarnych wodach, a po drugie nie wiem które gatunki bedą na tyle wytrzymałe, by mieszkać z nr 1 w takim zbiorniku.


Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
O wytrzymałości apisto niech się wypowiadają specjaliści. Natomiast ja w takim akwarium wprowadziłbym raczej tylko jeden gatunek apisto, ale za to w większej ilości sztuk. Tak więc np. harem/grupa A. cacatuoides. Ale napewno nie przesadzałbym z ilością - skalary, ławica + coś z apisto to jak na 200 l dość dużo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Odpuść sobie dwa gatunki Apisto, tak jak Dawid pisze- Apisto+skalary+ławicówki i robi się ciasno.
Ja bym wpuścił 1+3 A. barlowi lub A. atahualpa. Nie dadzą sobą pomiatać przy skalarach. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
W takim razie bede musiał jakieś kiryski dodać, bo kurde jak dla mnie na dnie bedzie pusto.
Barlowi powiadasz, jak tam Twoje ?
A jak nie, to kto poza Mpawem (najlepiej Krk) bedzie miał A. cacatuoides WF ?
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Moich barlowi nie sprzedaję i nie sprzedam. Tongue A czy będzie pusto? 100x40 to nie jest jakieś wielkie dno, a polecone pielęgniczki do małych nie należą. Wink
Kakadu F1 ma(miał) między innymi Albus.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
A 2 parki mniejszych apisto? Chce różnorodność, dlatego na siłe pytam Smile

Zobacze na tego albusa.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Chyba do znudzenia będę się powtarzał... 2 samce, nawet różnych gatunków, to proszenie się o problemy. Pisałem to już niejednokrotnie na forum, nawet w Twoich tematach.
-> http://www.cichlidae.pl/showthread.php?t...67#pid7967
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ale Pley to uparciuch i marzyciel. Trudno mu przegadać Tongue

Jak chcesz mieć wrażenie 2 różnych gatunków, to sobie przerób baniak na malawi i wpuść sobie saulosi. Będziesz miał niebieskie samce i żółte samiczki. Może to Cię chociaż troszkę zadowoli Big Grin
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
No tak, ale 80x35, a 100x40 to różnica. Jestem może w błędzie, ale ja miałem po 2 pary dużych pielęgnic w tym baniaczku i nic się nie działo, a wiadomość, że nie mogę mieć 2 gatunków apisto po prostu mnie zniechęca, bo po co dawać harem apisto do 100x40, jak równie dobrze mogę je dać do 80x35? Dla mnie to marnowanie zbiorniczka (nie jestem fanatykiem apisto tak jak niektórzy).
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Pley, czytasz dokładnie co ja piszę? Chyba wyraźnie coś tam napisałem: "Za takie minimum dla spokojnej egzystencji 2-3 gatunków uważam akwarium 120x50.". Haremu 1+3 A. barlowi czy A. atahualpa nie dasz do akwarium 80x35, bo samice się zjedzą przy pierwszy tarle. Albo nawet przed nim.
Fanatyzm tu nie ma nic do rzeczy, to raczej zdroworozsądkowe podejście do ryb. A nie zaspokajanie własnych potrzeb kosztem podopiecznych. Wink

P.S.
Ja bym w życiu do 200(która jest tylko o 20 cm dłuższa od baniaka 96l) nie dał 2 par dużych pielęgnic, ale u mnie ryby mają za dobrze. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości