• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Paroskarium, cz. 2. Czyli z życia atomówek

#1
Zaczęło się. Nadszedł czas by zacząć wstawiać akwa na stelaż. Paroski mają swój pokoik.


Załączone pliki Miniatury
                   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Widzę, że wzięło cię na nie całkowicie Smile I wcale mnie to nie dziwi. Gratuluje pięknego Paroskowego zakątka Okok Jakie masz obecnie gatunki?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Witam, fajnie przygotowane akwaria... Przyłączam sie do pytania Piotra... co tam trzymasz..?  Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Obecnie mam :

P. phoenicurus       2+2 i 10 młodych,
P. nagyi "Kuantan" 3+0,

P. nagyi "Nenasi"   2+2,

P. ornaticauda       2+2,
P. deissneri           2+2


Co do poprawności nazewnictwa nagyi nie jestem pewien, jakość robionych przeze mnie zdjęć nie pozwala na pełną identyfikację. Są to jednak dwa podgatunki.

Co do deissneri też nie jestem pewien, zbyt młode i niewybarwione.

Wszystkie ryby pochodzą z Ruinemans Aquarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Witam, czy pisząc P.nagyi "Kuantan"  3+0 chcesz powiedzieć że masz tylko 3 samce ... czy też 3 samice....

pozdrawiam
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Zwyczajowo najpierw podaje się liczbę samców Smile

Ciekawy projekt Andrzej. Też kiedyś chciałbym mieć trochę parasphromenusów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Same fajne gatunki. Bardzo jestem ciekaw jak wyglądają twoje deissneri.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Witam, chciałem się upewnić ... ja mam 2 samice więc chyba czeka mnie jakas podróż ..SmileSmile - odezwe się jeszcze ..
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(19-02-2016, 08:56 AM)galimedes napisał(a): Witam, czy pisząc P.nagyi "Kuantan"  3+0 chcesz powiedzieć że masz tylko 3 samce ... czy też 3 samice....

pozdrawiam
Witam.


Zgadza się, to są 3 samce, niestety nie są na sprzedaż. Chcę powiększyć liczbę par każdego gatunku do 3. Ja poluję na 3 samice Smile.

Bernd Bussler z "Parosphromenus Project" ma w swej ofercie te Paroski. W zasadzie to chyba ma wszystkie a na pewno ma największą kolekcję tych ryb w Europie. Mieszka w Hamburgu (znacznie bliżej niż ja Smile). Sam się do niego wybieram pod koniec roku Paroski, ale to jak już mój pokoik dla Parosków będzie wypełniony do końca zbiornikami.

(19-02-2016, 12:51 PM)sbc napisał(a): Zwyczajowo najpierw podaje się liczbę samców Smile

Ciekawy projekt Andrzej. Też kiedyś chciałbym mieć trochę parasphromenusów.
Witam.

Uważaj Smile Te ryby wciągają jak mało które Smile

(19-02-2016, 13:31 PM)piotrK napisał(a): Same fajne gatunki. Bardzo jestem ciekaw jak wyglądają twoje deissneri.
Co do deissnerków to jeszcze muszę poczekać, aż podrosną, wybarwią się. Na PP mówią że to prawdopodobnie P.cf. bintan.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Tajemne wrota Smile

A za nimi.


Załączone pliki Miniatury
                                                   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości