• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Warte obejrzenia - SA

(16-04-2021, 20:12 PM)piotrK napisał(a): Przegląd gatunków Geophagus z grupy surinamoidów autorstwa Olivera Lucanusa.


A teraz czas na przegląd (nowych) gatunków z grupy Geophagus steindachneri.

- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 3 Lubię to od:
  • Papja, Ruki, wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Robi się ciekawie ale dla mnie w tej grupie i tak królują G.Steindachneri:-)
[-] Post schmeichel otrzymał 2 Lubię to od:
  • el_polako, piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wrzucam jeszcze raz, tym razem z naszego profilu na fb, za pozwoleniem autora @aqualago2 na instagramie. Polecam cały profil, aby zobaczyć etapy budowy tego cudeńka. Cichle, Crenicichle, arowany, płaszczki i inne w przeszkonym oczku wodnym Wink

https://www.facebook.com/watch/?v=358126173146636

Ponieważ film nie otwiera się na forum, na zachętę do kliknięcia w powyższy link wrzucam fotę:

   
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No to było przeszklone oczko z rybami z SA przy domku w Brazylii, a teraz mamy zalaną podłogę w salonie w Niemczech:

https://www.einrichtungsbeispiele.de/tmp...44394.html
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tak jak przeszklone oczko to pomysł genialny, tak to nie leży mi za bardzo. Obserwacja raczej mocno ograniczona i człowieka chyba nie panuje nad tym co w zbiorniku.

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka
[-] Post -KUBA- otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
@-KUBA- zgadzam się, pomysł wydaje mi się średni w europejskich warunkach, nawet nie chcę myśleć o tym jak ogarnąć temat parowania wody i zwyczajnego rozwoju grzyba na ścianie/zaparowanych okien. Ale może akurat tutaj działa. Chyba jedyne ryby tropikalne, które mógłbym tak trzymać (aczkolwiek nie dokładnie w ten sposób) to płaszczki, zwłaszcza czarne.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(06-09-2022, 20:51 PM)piotrK napisał(a): @-KUBA- zgadzam się, pomysł wydaje mi się średni w europejskich warunkach, nawet nie chcę myśleć o tym jak ogarnąć temat parowania wody i zwyczajnego rozwoju grzyba na ścianie/zaparowanych okien. Ale może akurat tutaj działa. Chyba jedyne ryby tropikalne, które mógłbym tak trzymać (aczkolwiek nie dokładnie w ten sposób) to płaszczki, zwłaszcza czarne.
Wilgoć dla mnie też jest czymś czego najbardziej bym się obawiał i chciałbym uniknąć. Jednakże uważam, że ktoś kto zdecydował się na taki projekt na pewno miał budżet i pomysł co z tym fantem zrobić. Choćby specjalnie dobrana wentylacja.
Gdzieś na naszym forum /EDYCJA tak szybko przejrzałem wątek wstecz i wydaje mi się że na Facebooku musiałem to widzieć, także chyba przepadło/ ktoś podrzucił też takie potężne pomieszczenie-akwarium i w oryginalnym materiale był ten temat w komentarzach poruszany. Chyba było o specjalnym zabezpieczeniu ścian i właśnie odpowiedniej wentylacji. Myślę że współczesna chemia budowlana ma na to rozwiązania.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
[-] Post el_polako otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
@el_polako oczywiście to nie podlega wątpliwości że właściciel wziął takie rzeczy pod uwagę. Ja mimo wszystko chyba wolałbym mieć duże akwarium, widoczne również z góry, ale niekoniecznie zalaną podłogę Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
https://www.facebook.com/100063509294277...1edQMfkYl/

Opisano nowy gatunek z rodzaju Mikrogeophagus.
[-] Post mimo12 otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To dawne Mikrogeophagus sp. "Zweifleck", ciekawe czy skoro ponownie zajęto się tym rodzajem to na podstawie wyników badań genetycznych Mikrogeophagus ramirezi zostaną rozbite na więcej gatunków.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości