• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma rositae

#1
Mam 30l akwa w którym pływa bojownik i 6 piskorków. Nudnawo się tam zrobiło więc w sobotę wybłagałam jednego z forumowiczów żeby dał mi na "podchowanie" 7 maleńkich (największa ma ok 1,5 cm) apistogramma rositae F1 Tongue Nigdy wcześniej nie interesowałam się małymi pielęgniczkami ale do tego 30l akwa wydały mi sie idealne ;] Czy mógłby mi ktoś z obecnych przekazać jakieś cenne rady a propos wychowywania takich maluchów...? Byłabym ogromnie wdzięczna.
Naprawdę mam nadzieję że te urocze maluchy się u mnie "podchowają" a nie padną Confused
Karmię je 2 razy dziennie oczlikiem mrożonym i dodatkowo wrzucam żywą szklarkę bo fajnie się za nią uganiają Smile Czy to za dużo?
Z góry dzięki za jakiekolwiek wskazówki Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
30l to trochę mało na odchowanie narybku apisto. By rosły w miarę OK(bez objawów karłowacenia) będziesz musiała im często podmieniać wodę(40% tygodniowo). Aczkolwiek i tak już jest za dużo ryb jak na 30l akwarium.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Świeżo wykluta artemia dobrze im by zrobiła Wink Pamiętaj o relacjach Wink Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Cześć Alexandro,
Mam nadzieję, że nie odpuszczasz większych CichlidaeWink. Twoje A.rivulatus w połączeniu z moim stadkiem, dały dwie dobrane pary, z czego jedna jest już po tarle. Czekamy więc na założenie przez Ciebie większego baniakaBig Grin.
Powodzenia z apisto! Faktycznie pomyśl o założeniu hodowli żywej artemii.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Hej Alexandra, czyli jednak do Ciebie trafiły moje rosi. Smile Nie bój się, nie powiem mojemu synowi. Wink
Co do karmienia to podpowiem Ci, że u mnie ostatnio dostawały raz dziennie mrożonego oczlika i raz żywą szklarkę. No i u mnie pływały w 60l, tyle że z rodzicami, kolejnym pokoleniem młodych i 15 amandami. 30l to trochę mało.

Dbaj o nie!
Pozdrawiam,
Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dzieki Darek za update o moich (a raczej moich EX) rivulatusach Smile smutno bez nich strasznie… ale cieszę się że im dobrze u Ciebie!
jak tylko postawię duże akwa to od razu zgłaszam się do Ciebie po maluchy! Big Grin i pewnie dodatkowo jakieś inne charakterne pielęgnice do kompletu Smile

@tompoz – staram sie o nie dbać lepiej niż dbałabym o własne dzieci Big Grin i pewnie z wielkim bólem będę je oddawała po odchowaniu z powrotem do sklepu .. może potem zaadoptuje jakies nowe maluchy ;]
Teraz również je karmię oczlikiem i szklarką. Mogłabym też spróbować tę artemię ale jakoś nie wyobrażam sobie zakładać jej hodowli (może Sławek założy w sklepie Cool
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(10-11-2011, 17:02 PM)Alexandra napisał(a): @tompoz – staram sie o nie dbać lepiej niż dbałabym o własne dzieci Big Grin i pewnie z wielkim bólem będę je oddawała po odchowaniu z powrotem do sklepu .. może potem zaadoptuje jakies nowe maluchy ;]
Teraz również je karmię oczlikiem i szklarką. Mogłabym też spróbować tę artemię ale jakoś nie wyobrażam sobie zakładać jej hodowli (może Sławek założy w sklepie Cool
Sławek na pewno taką ma Wink, ostatnio jak byłem opowadał właśnie o jakiejś koleżance, która z wielkim oddaniem zajmuje się młodzikami Tomka Wink
Ja bym Ci zaproponował, abys zamieniła to swoje akwa choć na taką sześcdziesiątkę, bo po Twoim podejściu widać, że i tak to jest nieuniknione Smile. A w takim akwa spokojnie dobierze Ci się parka, którą bedziesz mogła tam hodować i roznażać. Osobiście w takim akwarium od maluchów trzymałem samca z dwoma samicami, które na zmianę wyprowadzały młode. Oczywiście taki zbiorniczek musi być odpowiednio zagracony.

"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
U Alexandry napewno będzie im lepiej nić na półce sklepowej Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości