• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Płaszczki i peacock bass

#1
Siema!

Plany się zmieniły co do mojej obsady baniaka,miały być tropheusy (może jeszcze kiedyś do nich powrócę) a będzie agresywna Ameryka południowa.

Baniak będzie: 250/275 x 80 (może 85 - więcej nie mogę Sad ) x i 70 h

2 pary motoro
2 pary peacock bass
X sztuk zbrojników serii "L"
10 sztuk papuzich

co jeszcze jest ciekawego z agresywnego biotopu ? Znam jeszcze pawiookie ale jakoś mi się nie widzą, arowana przy peacock bass jest nudna wiec też odpada.
Ryby będą hodowane od maluchów wiec mam nadzieje ze peacock bass jak podrośnie nie urządzi sobie obiadu z papużek Wink

to jakieś propozycje ??

Odrazy napiszę że Papuzie muszą być z tego względu że narzeczona zgodziła się na te wariaty bassy i płaszczki Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Przy Cichla papuzie szybko zmarnieją, tak sądzę.
No i wydaje mi się, ze to akwarium będzie wkrótce za małe dla takiego zestawu. Radzę poczekać aż odpowie Cichlakiller, bo on się na tych rybach zna. Niemniej 250x80 to za mało dla dwu par Potamotrygon motoro.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ło boziu, papuzie w takim akwa.... Przekonaj żonę, by nie wspierała biznesu ferm rybich i manipulacji z rybami....


Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
niestety nie da rady... zresztą pokarm jaki bedzie podawany tym rybą będize naturalny Big Grin głupik, molinezja, karaś, trzciniak tak że będzie sama natura Wink


co do wielości akwarium, niestety każde będzie za małe Sad motoro na pewno jak uzyskają wielkość nienadającą się do baniaka zostaną sprzedane/ oddane do akwarium orskiego w Gdynia

W Gdańsku jest sklep akwarystyczny okaz, mają w nim 5 płaszczek i jedna nawet urodziła młode (baniak 250x80x80)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Da radę, da. Wink Trzeba tylko trafić z odpowiednim argumentem w odpowiedniej chwili. Smile Narzeczona wie, że te ryby maja szeroko posunięte deformacje ciała powodujące problemy z poprawnym pływaniem, pobieraniem pokarmu? Do tego pochodzą "z próbówki".

P.S.
Nie głupik lecz gupik. Wink I naturalnego pokarmu nie widzę w rozpisce, nic z obszarów skąd pochodzą Cichle oraz płaszczki nie ma. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
oj tam oj tam, sama natura chodziło mi o polowanie i żywe ryby Tongue karmienie innymi pielęgnicami będzie ciut droższe Wink ale na pewno i takie przysmaki dostaną Smile

co to narzeczonej to wie wszystko, gdzieś czytałem że koleś trzyma bocje z arowanami i płaszczkami od małego i żyją. Ja też jestem za papużkami, a jak bass je wciągnie... samo życie Wink

Jak powstanie baniak to opisze wszystko

to wracając do pytania coś jeszcze warto dopuścić ? czy obsada będzie optymalna ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(07-11-2011, 00:44 AM)noucamp napisał(a): co to narzeczonej to wie wszystko, gdzieś czytałem że koleś trzyma bocje z arowanami i płaszczkami od małego i żyją. Ja też jestem za papużkami, a jak bass je wciągnie... samo życie Wink
No to ciekawe macie podejście, wiedząc jak są "wytwarzane".
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
nie rozumem Twojej wypowiedzi ? są z próbówek i co z tego ? jakieś mutanty są czy co Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Tak, są to ryby sztucznie barwione w jakiś barwnikach bo "naturalnie" są białe. Słyszałem też że najpierw jest z nich ściągany śluz czy coś, ale historii o ich powstawaniu pełno jest. A taka papuzia nie występuje w naturze.
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(07-11-2011, 18:14 PM)noucamp napisał(a): nie rozumem Twojej wypowiedzi ? są z próbówek i co z tego ? jakieś mutanty są czy co Wink
Chodzisz po bardzo grząskim gruncie, zwłaszcza na tym forum Wink Jak opowiesz swojej lepszej połówce jakich cierpień doświadczają te biedactwa zanim dostaną się do akwarium, że to krzyżówka kilku gatunków, w dodatku są bezpłodne, i mają zniekształcone organy, szkielet i nie mogą nawet normalnie zamknąć pyska, bo mają skrzywione pyski, że to w ogóle chory wymysł ludzi gotowych zrobić wszystko dla pieniędzy, z zabawą w Boga włącznie - może zrezygnuje z finansowania takich praktyk.Smile

Wracając do tematu obsady - czy masz już pewność, ze kupisz po parce Cichla? Masz już gdzieś zarezerwowane dorosłe okazy?

Moim zdaniem najlepiej by było, jakbyś kupił kilka młodych Cichla i trio (samiec + 2 samice) P. motoro. Jeżeli się upierasz przy czymś jeszcze, to np. jakieś większe płaskoboki (rodzaj Myleus) - żeby było więcej ruchu. Niemniej to wcale nie jest jakiś przeogromny zbiornik, i z czasem rybom na pewno zrobi się trochę ciasno.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości