• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma arua

#11
Filip słomkowe zabarwienie to konsekwencja zakwaszania wody torfem. Z czasem woda bedzie bardziej jasna , aczkolwiek nie ma to żadnego wpływu na samopoczucie ryb.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Ja wiem od czego jest słomkowy kolor, zastanawia mnie jedynie czy to jest konieczne bo u Nas na forum bardzo popularne a nagle wchodzę do gościa do piwnicy, który ma sporo akwariów z apisto a woda bez słomki.

PS. Od razu zaznaczę, że pytam z ciekawości i proszę się nie dopatrywać "drugiego dna" Tongue
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
W przypadku "negatywnego" wpływu oświetlenia LED słomkowy kolor działać może łagodząco. "Zmiękcza" ostre światło, a bliki nie są takie wyraźne.

Aczkolwiek ja nigdy nie miałem problemu z Apisto na LEDowym oświetleniu, nawet z takimi z "prawie bezpośredniego importu". Za to barwniaki bywają bardziej płochliwe.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Filip mnie to też zaskoczyło w jakiej wodzi pływaja apisto u rola. Ale opisując worki w parametry wody , wszedzie był kwas o wartosciach 4.9-5.1 Smile 
nawet przez chwile nie pomyslałem o drugim dnie Twoich wypowiedzi Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Ja u diplo zanim im podniosłem ph i liście nie puściły farby miałem 4,7 ph i czystą wodę . 
RO puszczone przez torf wbrew pozorom jest  idealnie przezroczyste.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(25-02-2016, 11:44 AM)Ruki napisał(a): W przypadku "negatywnego" wpływu oświetlenia LED słomkowy kolor działać może łagodząco. "Zmiękcza" ostre światło, a bliki nie są takie wyraźne.

Aczkolwiek ja nigdy nie miałem problemu z Apisto na LEDowym oświetleniu, nawet z takimi z "prawie bezpośredniego importu". Za to barwniaki bywają bardziej płochliwe.

No właśnie ostatnio sporo o tym rozmyślam - o "przesiadce" na LEDy.
A miałeś przypadki przesiedlenia ryb, które kilka lat pływały i wyrosły od małego na normalnym oświetleniu?
Być może u mnie przyczyna nie leży w samych LEDach tylko w braku rozpraszaczy przy tak gigantycznej dla nich zmianie - nowe akwarium i miejsce po kilku latach + LEDy.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Felipe, u mnie kilka gatunków przeszło z oświetlenia T8-T5 na LEDy. Mam kilka akwariów ze świetlówkami(jeszcze) i od czasu do czasu ryby zmieniają akwaria- w przypadku Apisto nie zauważyłem problemów.

Swojego czasu miałem problem z płochliwością P. subocellatus w akwarium z 2x 4,5W PowerLed. Jednak w baniakach ze świetlówkami były porównywalnie płochliwe. Co ciekawe- zabrane na ZooBotanikę już takie płochliwe nie były. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(25-02-2016, 12:01 PM)Draughtell napisał(a): RO puszczone przez torf wbrew pozorom jest  idealnie przezroczyste.

Garbniki są wskaźnikiem pH, stąd RO puszczona przez torf zabarwi się w znacznie mniejszym stopniu niż zasadowa kranówka.
Na tej samej zasadzie herbata zmienia barwę po dodaniu cytryny Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(25-02-2016, 12:39 PM)Ruki napisał(a): Felipe, u mnie kilka gatunków przeszło z oświetlenia T8-T5 na LEDy. Mam kilka akwariów ze świetlówkami(jeszcze) i od czasu do czasu ryby zmieniają akwaria- w przypadku Apisto nie zauważyłem problemów.

Swojego czasu miałem problem z płochliwością P. subocellatus w akwarium z 2x 4,5W PowerLed. Jednak w baniakach ze świetlówkami były porównywalnie płochliwe. Co ciekawe- zabrane na ZooBotanikę już takie płochliwe nie były. Big Grin
No to mnie trochę uspokoiłeś bo już mi po głowie chodziło przerobienie oświetlenia co nie bardzo mi pasuje Tongue Skupię się na drugiej opcji czyli zmianie obsady. Ale to nie tutaj bo nie o tym temat.

Odnośnie apisto i herbaty to poruszyłem ten temat bo zwyczajnie jak już wspominałem słomkowa woda mi nie odpowiada. Byłem w małym szoku widząc akwaria Rolanda w których była woda "bezbarwna". Spodziewałem się czegoś innego, czegoś co mi się nie spodoba. Pomijając kwestię rybostanu i dużego podobieństwa wszystkich akwariów miło się to oglądało Big Grin
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(25-02-2016, 12:42 PM)Greek napisał(a):
(25-02-2016, 12:01 PM)Draughtell napisał(a): RO puszczone przez torf wbrew pozorom jest  idealnie przezroczyste.

Garbniki są wskaźnikiem pH, stąd RO puszczona przez torf zabarwi się w znacznie mniejszym stopniu niż zasadowa kranówka.
Na tej samej zasadzie herbata zmienia barwę po dodaniu cytryny Smile
Torf zawiera kwasy humusowe, a nie garbniki. Wink A kwasy humusowe nie działają jako indykator pH.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości